abcnews.go.com

Щербачов: є підстави хвилюватися за українців, з якими досі немає зв'язку у Непалі

Наразі є усі підстави хвилюватися за долі українців з якими немає зв'язку в Непалі, адже зв’язатися з деякими гірськими районами досі не вдається.

Про це у ході безстрокового телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" повідомив телекоментатор Валентин Щербачов, який щойно повернувся з Непалу, де на власні очі бачив все, що відбувалося в тій країні, що постраждала від нищівного земдетрусу.

"Людських втрат від землетрусу в Непалі буде значно більше, ніж ті втрати, які зараз називають. Я ще раз підкреслюю - немає зв'язку з регіоном Аннапурни, Покхарою, Горкою – це визначні місця, де є дуже багато туристів. Доля їх не відома", - зазначив він.

Зі слів Щербачова, зараз в Гімалаях розпочався альпіністський сезон, і туристів з України там дуже багато.
Він наголосив, що наразі є усі підстави хвилюватися за українців, з якими досі немає зв'язку.

Крім того, він повідомив, що Україні досі не дають дозволу на посадку літака рятувальників в аеропорту Катманду, щоб евакуювати наших співгромадян.

Нагадаємо, вранці 25 квітня неподалік від столиці Непалу Катманду стався потужний землетрус магнітудою 7,9 балів, який став найбільш потужним і руйнівним у країні за більш ніж 80 років. У неділю вранці стався ще один землетрус магнітудою 6,7.

Кількість жертв від удару стихії вже зросла до понад 4,5 тисяч осіб. Поранених – майже 7 тис. За даними ООН, катастрофа зачепила близько 8 млн людей. Майже 1,5 млн з них потребують термінової продовольчої допомоги.

Пошуково-рятувальна операція в країні триває. На допомогу рятувальникам прийшли місцеві армія та поліція.

Варто відзначити, що на момент землетрусу в Непалі, за останніми даними МЗС України, перебувало 177 українців. Досі на зв'язок не вийшли близько 60 із них. Їхні долі поки що невідомі, п'ятьох українців уже вдалося евакуювати.

Попередній матеріал
Терористи обстріляли Чермалик, загинув мирний мешканець
Наступний матеріал
Система субсидій в Україні вважалася однією з найкращих у світі - Денисова

У Непалі оголошено триденний траур за жертвами землетрусу

Непал після землетрусу: погляд з висоти пташиного польоту

Від руйнівного землетрусу в Непалі постраждало близько восьми мільйонів людей

Українці, які вижили після землетрусу у Непалі, розповіли про трагедію