Сербський прем'єр не збирається на вшанування жертв Сребрениці через "екстремістів"

  Сербський прем’єр може не приїхати на урочистості до Сребрениці через те, що йому там загрожує небезпека, повідомили у Белграді.

  Сербські політики вважають, що в Боснії "зібралися забагато екстремістів". Як би там не було, в суботу у Сребрениці чекають 50 тисяч гостей. Серед них - дипломатів із 40 країн. Там ушанують 20-ті роковини однієї з найбільших трагедій Балканської війни. У липні 95 року сербські вояки вбили 8 тисяч боснійських мусульман, чоловіків та юнаків.

  Спогади 20-річної давнини болять не лише родичам і врятованим. А й миротворцям, на очах у яких чинилося масове вбивство. Місія ООН обіцяла боснійським мусульманам, що Сребрениця стане безпечною гаванню, прихистком в охопленій війною країні. Але прийшли серби, і миротворці нічим не змогли їм завадити.

  Більше тисячі тіл жертв масового вбивства залишилися неупізнаними. Пошуки й ідентифікації тривають. Як і суперечки, чи можна називати трагедію боснійців геноцидом. Міжнародні суди вважають, що так. Але Рада Безпеки ООН нещодавно не змогла схвалити відповідну резолюцію, рішення заблокувала союзниця Сербії - Росія.

  Попередній матеріал
  Зонд "Філи" знову подав сигнал
  Наступний матеріал
  Новопризначений посол України у США розказав, з кого складатиметься його команда у Вашингтоні