аравія
5.ua

Саудівська коаліція поновила обстріли позицій хуситів у Ємені, через захоплення бойовиками військової бази

Бойовиків у Ємені силою заганяють за стіл переговорів. Саудівська коаліція оголосила про припинення повітряних обстрілів. Але хусити наступ не зупинили, через що обстріли їхніх військових баз поновилися.

не перекинулися до їхньої країни. Законного президента саудити до влади не повернули, бойовиків не розбили, але їх просування – зупинили.

"На прохання легітимного президента Ємену ми припиняємо операцію... Хусити більше не загрожують сусіднім державам та єменському народу", - повідомив речник збройних сил Саудівської Аравії Ахмед Асирі.

Світ привітав рішення Саудівської Аравії. Передусім - Іран, який підтримує хуситів. Офіційно - гуманітарною допомогою, але подейкують, що і зброєю. Зраділи і цивільні, що потерпають від протистояння.

Усупереч сподівань єменців, бойовики не зупинилися. За кілька годин після припинення повітряної операції хусити захопили військову базу в місті Таїз.

У відповідь повітряні сили Саудівської Аравії поновили обстріли. А пропрезидентські бійці заявили, що, попри завершення масштабної операції з підтримки, продовжать боротьбу з бойовиками.

Коли обстріли поновилися, а противники зброї не склали хусити змінили думку. Тепер вони погоджуються на мирні переговори під егідою ООН. Однак спершу випагають зняти блокаду і припинити військову операцію.

Попередній матеріал
Турчинов: сильна українська армія і Нацгвардія - ось гарантія миру в Європі
Наступний матеріал
Україно-польсько-литовська бригада потрібна, щоб відпрацювати перехід на стандарти НАТО – Турчинов

Іран вимагає надати Ємену "термінову гуманітарну допомогу"

Уночі в Ємені розпочалася нова операція

Світові ціни на нафту впали у зв'язку із ситуацією в Ємені

Коаліція на чолі з Саудівською Аравією завершила військову операцію в Ємені