Саудівська Аравія 5 канал

Саудівська Аравія терміново евакуювала своїх дипломатів з Ірану

  Саудівських дипломатів терміново евакуювали з Ірану після того, як розлючені протестувальники намагалися взяти штурмом посольство.

  Міністр закордонних справ Саудівської Аравії також наказав іранським дипломатам залишити його країну в найближчі 48 годин. Ер-Ріяд офіційно розірвав дипломатичні відносини з Тегераном, повідомляє AP.

  Політичну кризу спричинила страта в Саудівській Аравії 47 людей, зокрема, й відомого шиїтського проповідника. Усіх звинуватили у причетності до тероризму. В багатьох країнах спалахнули протести через загибель проповідника, найбільші в Ірані. Саудівська Аравія звинуватила Іран у неспроможності захистити її диппредставництва від нападів і назвала атаки порушенням міжнародних угод.

  "Ці атаки - продовження агресивної політики Ірану, спрямованої на дестабілізацію безпеки та поширення в регіоні ворожнечі та війни. Це підтверджує і те, що Іран надає прихисток і землі лідерам "Аль-Каїди" ще з 2011 року, а також захищає деяких терористів, причетних до атак на вежі аль-Хобар у 1996 році", - зазначив міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адер аль-Джубейр.

  Нагадаємо, 3 січня в Ірані демонстранти напали на посольство Саудівської Аравії. У такий спосіб вони висловили протест проти страти шиїтського проповідника Німра ан-Німра, якого звинуватили в тероризмі.

  Попередній матеріал
  В Індії стався потужний землетрус: є загиблі
  Наступний матеріал
  Лондон закрив свою головну сцену для російських виконавців