Ємен
5.ua

Саудівська Аравія другий день обстрілює з повітря повстанців у Ємені

  Втративши надію зупинити повстанців мирним шляхом, королівство веде ризиковану воєнну операцію. Уперше саудити взяли відповідальність на себе, а не звернулися по допомогу до Сполучених Штатів чи інших союзників, як це було під час обстрілів бойовиків з "Ісламської держави".

  Другу добу саудівські сили бомбують райони, підконтрольні хуситам. Нібито цілять у військові об'єкти, але гинуть і цивільні. Хуситів відрізали від каналів постачання. Взяли під контроль повітряний простір. Погрожують знищити будь-який корабель, що увійде до порту хуситів. Наземну кампанію не планують, але й не виключають.

  Формально конфлікт у Ємені точиться між президентом, обраним за сумнівних обставин після подій так званої Арабської весни, та хуситами, що не визнають його легітимним. Офіційну владу підтримує Саудівська Аравія, коаліція сунітських держав та Сполучені Штати. На боці повстанців - їхні одновірці шиїти з Ірану, ліванська "Хізбалла" та Росія.

  Хусити протистоять офіційній владі роками. Масові протести розпочалися у серпні 2014 року, а цьогоріч у січні хусити захопили президентський палац. Сам глава держави - Абд Раббо Мансур Хаді - утік до Саудівської Аравії. Хусити, споряджені іранською зброєю, взяли столицю, підбираються до міста Аден, натепер контролюють майже третину країни, включно з узбережжям. Повітряними обстрілами, якими взялися їх зупинити, що хусити, що їхні союзники в Ірані – обурені.

  Разом з Іраном засуджує повітряні обстріли і Росія. Хоча сама від них виграє. Нафта підскочила у ціні більш як на 6%. Що довше триватимуть активні воєнні дії, то довше збережеться зростання. При цьому безпосереднім учасникам конфлікту воно не настільки вигідне.

  Для Саудівської Аравії кількавідсоткове здорожчання нафти геть не так важливе, як повстанська загроза по-сусідству, як можливість захоплення регіону ісламістами з "Аль-Каїди", як посилення позицій Ірану в регіоні. Тож королівство намагатиметься завершити операцію якомога швидше.

  Попередній матеріал
  ОБСЄ спростовує інформацію про обстріли спостерігачів організації у Широкиному
  Наступний матеріал
  Начальник відділу міськради Харкова "погорів" на хабарі

  Саудівська Аравія наразі не планує починати наземну частину військової операції у Ємені

  Уночі Саудівська Аравія завдала авіаудару по території Ємену

  Саудівська Аравія розпочала військову операцію у Ємені: США і Ліга арабських держав підтримали, Росія та Іран - проти

  Теракт в Ємені: вибухи в мечетях Сані забрали життя 126 людей