obozrevatel.com

Розвідка Литви: РФ може зважитися на застосування "прихованих військових засобів"

  Військова розвідка Литви в понеділок попередила, що Росія може наважитися на застосування "прихованих військових засобів" проти однієї з країн - членів НАТО, хоча вона і не в силах почати відкритий військовий конфлікт проти Альянсу.

  Такі дані представлені в оприлюдненому в понеділок звіті Другого департаменту оперативних служб при Міністерстві оборони Литви, передає видання Delfi.

  У повідомленні йдеться, департамент вважає, що ймовірність конвенційної війни в регіоні Балтійського моря залишається низькою, але "реальне застосування Росією військової сили на Україні, постійна демонстрація військової сили" негативно позначаються на ситуації з безпекою Литви.

  "Росія поки залишається не в силах почати військовий конфлікт проти НАТО", - зазначається у повідомленні.

  Департамент вважає, що для країн, які входять до НАТО з регіону Балтійського моря "потенційно небезпечна так звана "гібридна стратегія" Росії, яка передбачає використання неконвенційних або прихованих військових засобів".

  "Не слід виключати, що Росія може зважиться на застосування цих засобів проти одного з членів Альянсу в надії, що НАТО не зможе реагувати своєчасно і належним чином через складний механізм прийняття рішень і різних інтересів країн-членів", - йдеться в документі.

  Йдеться, військова розвідка Литви підкреслює, що Росія послідовно збільшує фінансування військової сфери, нарощує військову активність на стратегічному західному напрямку.

  У звіті говориться, що торік під час перевірок боєготовності Росія продемонструвала здатність швидко посилити розміщену в Калінінградській області військове угрупування допомогою тимчасової перекидання в область додаткових сил, в тому числі і ракетних комплексів "Іскандер-М".

  "Особливо висока інтенсивність бойової підготовки підвищує вірогідність випадкових або навмисних інцидентів за участю військових і бойової техніки російських збройних сил", - наголошується у документ.

  Попередній матеріал
  Головою Окружного адмінсуду Києва обрано суддю Вовка
  Наступний матеріал
  В Росії зупинилось будівництво космодрому – працівники вимагають зарплати

  Литва ратифікувала угоду про заснування спільної військової бригади з Польщею та Україною

  Литву обурила заборона Сербії відкрити в ОБСЄ фотовиставку про Крим

  Литва відновила військовий призов через агресію Росії

  Литва вкотре закликала світ активніше протистояти агресії Росії