kp.ru

Російський "Протон" на шляху до орбіти втратив мексиканський супутник

  Під час виведення на орбіту мексиканського телекомунікаційного супутника MexSat-1 в роботі двигуна третьої ступені російської ракети-носія "Протон-М" сталася позаштатна ситуація.

  Про це повідомляє "Интерфакс" з посиланням на джерело в космічній галузі.

  Згідно інформації, після цього інтернет-трансляція запуску була перервана, а третя ступінь ракети з розгонним блоком "Бриз-М" та мексиканським супутником зв'язку найімовірніше упала в Забайкаллі. Як повідомило джерело, телеметрія з ракети-носія "Протон-М" припинилася за хвилину до відділення супутника.

  Всі запуски ракет-носіїв типу "Протон-М" будуть припинені до з'ясування причин аварії "Протона", що виводив на орбіту мексиканський супутник Mexsat-1.

  Апарат MexSat-1 був запущений з космодрому Байконур за допомогою російської ракети-носія "Протон-М" з розгінним блоком "Бриз-М". Він був розрахований на 15-річну роботу на геостаціонарній орбіті для забезпечення функціонування наземних терміналів з мобільним зв'язком 3,5G. Зараз на орбіті вже знаходиться три супутники системи MexSat, а наступний буде виведений з допомогою американської ракети-носія.

  Попередній матеріал
  Порошенко готовий подати в Раду законопроект про електронну систему держзакупівель
  Наступний матеріал
  Згуладзе: нова Патрульна служба може запрацювати в Одесі уже в серпні

  На Байконурі знову не змогла злетіти російська ракета "Протон-М"

  Російська ракета "Протон-М" з "найдорожчим і найточнішим" супутником упала одразу після запуску

  NASA успішно випробувало найпотужнішу ракету у світі

  Російський космічний корабель з "прапором Перемоги" впаде на планету 9 травня – NORAD