Bangkok Post

Російський прем’єр відвідав Таїланд – просив постачати їжу до РФ

  Вчора прем'єр-міністри Таїланду генерал Прают Чан-Оча і його російський колега Дмитро Медведєв стали свідками церемонії підписання одразу 10 меморандумів про взаєморозуміння.

  Місцева газета "Bangkok Post" повідомила – Медведєв є першим прем'єр-міністром Росії, який відвідав Таїланд. Заявлена мета візиту – розвиток торгівлі та інвестицій між двома країнами.

  Двоє прем'єрів оптимістично заявили про намір збільшити обсяг товарообігу між що Таїландом і Росією до $10 млрд (з $5 млрд в 2014 році). "Торговельні бар'єри або перешкоди, які можуть уповільнити зростання економічної співпраці між нами, будуть видалені", – запевнив Медведєв.

  А от генерал Прают був більш конкретний і уточнив, чого саме хоче РФ від його країни: виявилось, що Росія зацікавлена в імпорті харчових продуктів з Таїланду, таких як рис, фрукти, свинина, морепродукти, а також гуми.

  Більше того, прем'єр-міністр Росії запросив тайських інвесторів приєднатися до нової Далекосхідної економічної зони, через яку теж можна буде продавати тайські харчі та сільськогосподарські продукти.

  Природно, обговорювались і інші можливі напрямки двостороннього співробітництва – енергетика, туризм, наука і техніка, культурні обміни, освітнє співробітництво, авіація, атомне машинобудування, екстрадиція злочинців, астрономічні наукові дослідження та стипендії для тайських студентів на навчання в Росії.

  Посадовці також домовились відсвяткувати 120-річчя встановлення дипломатичних відносин між двома країнами в 2017 році – для цього в Бангкоку буде створено російський культурний центр.

  Медведєв підкреслив намір розвивати російський туризм до Таїланду, для чого кількість рейсів між двома країнами буде збільшуватися.

  Тим не менш, Thai Airways недавно призупинили польоти в Москву – начебто в рамках фінансового плану капітального ремонту компанії.

  Жодна із сторін при цьому не обмовилась про постачання хризотил-азбесту до Таїланду, хоча тайські громадські активісти раніше висловлювали стурбованість, що РФ хоче лобіювати це питання. Росія є великим експортером цієї речовини, тож тайські активісти пікетували кортеж Медведєва з вимогою заборони азбесту через його канцерогенні властивості.

  Попередній матеріал
  З полону бойовиків звільнили бійця "Київської Русі"
  Наступний матеріал
  Учасникам АТО буде відведено сумарно більше 40 000 гектарів земельних наділів – голова Держслужби

  В Росії хочуть заборонити західні фільми і мультики

  Новітній російський танк "Армата" поламався і зірвав репетицію параду

  На окупованих територіях Донбасу перебуває 9 тис. росіян та 700 танків - Федічев

  "Ленінопад" в Росії почався з Оренбурзької області