www.expres.ua

Російський посол пригрозив Данії ядерним ударом

  Посол РФ у Данії Михайло Ванін заявив, що приєднання Копенгагена до системи ПРО НАТО буде сприйматися Росією як загроза.

  Про таке він сказав в інтерв'ю данському виданню Jyllands-Posten, повідомляє Deutsche Welle.

  "Не думаю, що данці повністю обізнані щодо наслідків приєднання до американської системи ПРО. Якщо це станеться, данські військові кораблі стануть мішенню для російських ядерних ракет", - заявив Ванін.

  У серпні 2014 року Данія оголосила про плани обладнати один зі своїх військових фрегатів радаром, щоб стати частиною системи протиракетної оборони Північноатлантичного альянсу. Москва вважає систему ПРО загрозою для стратегічного балансу в Європі. Водночас НАТО заявляє, що система забезпечить захист від так званих "держав-ізгоїв".

  "Данія може стати частиною цієї загрози. У цьому випадку відносини з Росією будуть ускладнені", - сказав російський посол.

  Разом з тим глава МЗС Данії Мартін Лідегор в коментарі у відповідь назвав висловлювання Ваніна "неприйнятними".

  "Москва дуже добре знає, що протиракетний щит НАТО спрямований на оборону, а не проти Росії. По багатьох пунктах ми не згодні з російською стороною, але важливо не підвищувати тон у дискусіях", - сказав Лідегор.

  Водночас глава парламентського комітету з міжнародних справ Данії Метте Герсков засумнівалася в правомірності спроб втрутитися в оборонну політику країни.

  "Система ПРО спрямована проти "держав-ізгоїв" і фізичних осіб, які можуть загрожувати нам у випадку придбання ними сучасної зброї", - наголосила Герсков.

  Попередній матеріал
  На Львівщині пройшли навчання вертолітного загону Місії ООН у Ліберії
  Наступний матеріал
  У Криму найближчим часом відновлять українське радіомовлення - Стець

  Росія перетворює Крим у ядерну базу – Джемілєв

  США змусили Україну віддати ядерну зброю і погрожували російським вторгненням - дипломат

  На військовому рівні питання застосування Росією ядерної зброї не обговорюється - Лисенко

  РФ нарощує ядерні навчання на тлі подій в Україні - заступник генсека НАТО