Російський міністр культури пропонує ввести податки на голлівудські фільми – The Guardian

  На думку міністра культури РФ Володимира Мединського, такий захід сприятиме російському кіновиробництву.

  "Я не можу зрозуміти, чому наша податкова система субсидіює Голлівуд", - наводить слова міністра The Guardian з посиланням на The Moscow Times.

  Чиновник вважає, що такий крок дасть поштовх для фільмів, що "сприяють більш патріотичному погляду на Росію та її уряд".

  Водночас прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв запропонував ввести податок з продажів на квитки в кіно для фільмів "не вітчизняного виробництва". Пропозиція Медведєва може стати причиною подорожчання квитків на іноземні фільми на приблизно 100 рублів (трохи більше 36 гривень).

  При цьому видання зазначає, що 80% касових зборів російських кінотеатрів забезпечують іноземні фільми.

  Торік наймасовішою стрічкою в РФ став "Трансформери: ера вимирання", що зібрала $ 45 млн. Найкасовішим російським фільмом став "Вій 3D", що зібрав $ 34 млн.

  У повідомленні сказано, останніми роками в РФ зросли субсидії для вітчизняних фільмів, але лише для тих, які показують країну з позитивного боку. У 2015 році, уряд РФ опублікував список критеріїв для фільмів, що претендують на державне фінансування. Серед умов, приміром, теми успіху, що надихає, і зображення військової слави.

  Також повідомляється, що Мединський розкритикував номінований на "Оскар" фільм "Левіафан" за "дух відчаю і безглуздості існування", відзначає видання. Також цього року уряд РФ заборонило містичний трилер Тома Харді "№44" за "історичні неточності".

  Попередній матеріал
  Близько тисячі загиблих українських бійців досі не можуть упізнати - волонтер
  Наступний матеріал
  Іспанська поліція розслідує зв'язки оточення Путіна з мафією – ЗМІ