фото ЦУП

Російський космічний корабель з "георгіївською" стрічкою уже тричі облетів планету і може впасти

  Джерело в Центрі управління польотами попереджає про можливу втрату вантажного космічного корабля "Прогрес", який після старту не вийшов на розрахункову орбіту.

  Корабель може кілька діб провести в автономному польоті, після чого впаде на Землю, передає "Медуза".

  За словами джерела, "Прогрес" скоїв три витки навколо Землі, і за цей час з ним не вдалося відновити зв'язок – корабель досі не передає телеметричну інформацію. Раніше офіційні путінські ЗМІ, що телеметрія отримана, проте ця інформація виявилась брехнею.

  У ЦУП повідомили, що 28 квітня залишилися тільки дві спроби для повного відновлення зв'язку: "На п'ятому витку корабель вийде з російської зони зв'язку і з'явиться в ній тільки завтра". На даний момент його орбіта менша від запланованої, тож корабель може почати горіти від стикання з верхнім шаром атмосфери.

  Нагадаємо, ракета-носій "Союз" з кораблем "Прогрес" стартувала з Байконура сьогодні вранці. Після відділення корабля від носія з ним було втрачено зв’язок.

  "Прогрес" мав доставити на Міжнародну космічну станцію близько 2,5 тонн вантажів і копію червоного "прапора Перемоги", а його борт було розцяцьковано так званою "георгіївською стрічкою".

  Попередній матеріал
  Латвія перехопила над Балтикою черговий російський військовий літак
  Наступний матеріал
  Піврічні немовлята в США виявилися активними користувачами гаджетів

  Російський космічний корабель не довіз "георгіївську" стрічку до МКС – зник зв'язок

  Російський космічний корабель зійшов з орбіти над Тихим океаном

  Російський космічний корабель затоплять у Тихому океані

  Будівельники російського космодрому знову голодують