5.ua

Російський депутат: У РФ є добра традиція – звинувачувати у кримінальних злочинах людей, які займаються політикою

  Депутат російського парламенту розповів про деталі кримінальної справи, порушеної проти нього на Батьківщині, та "заочний" арешт.

  Про це Ілля Пономарьов, російський політичний діяч, підприємець, депутат Державної думи Росії 5-го і 6-го скликань, єдиний депутат російського парламенту, що відмовився голосувати за анексію Криму розповів в ексклюзивному інтерв'ю 5.ua.

  Проти нього у РФ порушено кримінальну справу. "Я навіть заарештований. Я вам тут снюся. Я заочно заарештований", - підкреслив Пономарьов.

  Суть кримінальної справи він пояснив так: "…в Росії є така добра традиція – людей, які займаються політикою, звинувачувати в різного роду кримінальних злочинах. Один товариш у нас ліс вкрав, інший намагався підірвати собор Василя Блаженного. Третій у пошті хімічить. Ну а я вкрав усі гроші, виділені на інновації у країні. Зірвав модернізацію російської економіки, прив'язав її до нафти і газу назавжди".

  Справу проти Пономарьова відкрили два роки тому, коли в РФ відбувалися акції протесту через фальсифікацію виборів у грудні 2011-го.

  "Тоді слідство намагалося довести, що люди з оточення Медведєва таким чином передали мені гроші, щоб я фінансував протести проти Путіна. Це їм довести не вдалося. І ця справа тоді заглухла", - пояснив депутат.

  Він також додав, що після голосування щодо Криму справа відродилася заново.

  "І в підсумку це призвело спочатку до закриття для мене кордонів, коли я був у відрядженні, щоб я не міг повернутися на територію країни, було заарештовано рахунки. Що загалом за нашими мірками – вегетаріанське покарання, бо могли б закрити кордон, коли я був усередині країни", - зазначив Пономарьов.

  Попередній матеріал
  Уряд ініціюює введення держмонополії на видобуток бурштину
  Наступний матеріал
  Антикорупційне бюро оголосило конкурс на 14 вакантних посад у "фінансовій розвідці" - Ситник