dunkbear.egloos.com

Російський бомбардувальник на надзвуковій швидкості спробував прорватись у бік Данії

  Аналітики вважають це провокацією Кремля у зв'язку з долученням Данії до системи протиракетної оборони НАТО.

  Напередодні російський надзвуковий бомбардувальник Ту-22М вперше за час конфлікту розвинув надзвукову швидкість над Балтійським морем.

  Про це повідомляє спеціалізований ресурс The Aviationist з посиланням на власні джерела.

  Подія мала місце вранці 24 березня зранку, коли перехоплювачі НАТО і шведського підрозділу швидкого реагування піднялися в повітря для ідентифікації та відслідковування 2-х російських реактивних бомбардувальників Ту-22М і їх супроводу – 2-х винищувачів Су-27 ВПС РФ.

  Російські літаки летіли без представленого плану польоту та з вимкненим транспондером, як вони це роблять завжди. Проте на відміну від попередніх схожих інцидентів, головний Ту-22М вперше розвинув надзвукову швидкість.

  Як наслідок, італійським винищувачам Eurofighter Typhoon сил НАТО довелося також розвинути надзвукову швидкість, щоб перехопити і супроводжувати російські Ту-22М та Су-27.

  За даними джерел The Aviationist, це був перший випадок, коли літак ВПС Росії, що летів з материкової Росії до Калінінградської області повз Латвію, рвонув у напрямку Данії та Скандинавського півострова на надзвуковий швидкості.

  Після перехоплення бомбардувальник сповільнився до дозвукової швидкості і повернувся до решти формації.

  Хоча росіяни здебільшого прямо не порушують правил, їх польоти без транспондера і без встановлення радіозв'язку з будь-яким агентством повітряного руху становлять небезпеку для цивільного авіації, кажуть експерти. Небезпека зростає в рази, якщо бомбардувальники або їх супровід літають з надзвуковою швидкістю або агресивно реагують на літаки, які злітають для їх перехоплення.

  Аналітики вважають, що мета польоту була провокаційною, адже Москва нещодавно попередила Данію, що якщо вона долучиться до системи протиракетної оборони НАТО – її флот стане мішенню для російського ядерного удару.

  У The Aviationist додали: у другій половині дня 24-го березня італійські Typhoon знову піднялися, щоб виконати інше надзвукове перехоплення двох путінських Су-27, які повертались до Росії з Калінінграда.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 24 березня патрульні літаки піднялися на перехоплення чотирьох російських військових літаків над Балтикою.

  Попередній матеріал
  15 гектарів хвойного настилу вигоріло на Полтавщині
  Наступний матеріал
  Україна отримає 230 бронеавтомобілів від США – штаб АТО

  Шведські винищувачі перехопили військові літаки РФ над Балтійським морем

  ВПС Латвії перехопили над Балтикою два російські військові літаки

  Латвія перехопила ще шість військових літаків РФ над Балтикою

  Винищувачі НАТО перехопили біля кордонів Латвії 7 військових літаків РФ