Російського вченого-ядерника звинуватили в державній зраді

  В Росії вченого-ядерника Володимира Голубєва підозрюють у розголошенні державної таємниці у зв'язку з доповіддю про вибухові речовини, яку він зробив у Чехії в 2013 році, а потім опублікував у вигляді статті в науковому журналі.

  Про це повідомляє російська агенція "Інтерфакс" з посиланням на адвоката вченого Євгенія Губіна.

  За його словами, справу колишнього співробітника Російського федерального ядерного центру (РФЯЦ) в Сарові Володимира Голубєва веде ФСБ.

  Адвокат повідомив також, що в квартирі Голубєва пройшли обшуки. У нього вилучили комп'ютер і жорсткі диски.

  Доповідь про вибухові речовини, яка послужила причиною арешту, науковець прочитав на конференції в Чехії в 2013 році. У ній були дані, які раніше публікувалися в наукових виданнях, повідомив адвокат з посиланням на свого підзахисного. За словами Губіна, жодної держтаємниці вчений не розголошував. 

  Голубєв працював в РФЯЦ з 1975 по 2013 рік. У державній зраді його запідозрили в 2014 році. Зараз вчений перебуває на пенсії. З нього взято підписку про нерозголошення даних попереднього слідства, і захист збирається оскаржити цей факт.

  Адвокат також зазначив, що вчений звернувся до нього напередодні. Раніше його інтереси представляв захисник, призначений державою.

  Стаття 283 КК РФ "Розголошення державної таємниці", за якою звинувачують фізика Володимира Голубєва, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 4 років, у разі тяжких наслідків по необережності - до 7 років.

  Попередній матеріал
  У Львові прощаються з Кузьмою Скрябіним
  Наступний матеріал
  Поряд зі збитим "Боїнгом" летів український Ан-26 - Бірюков

  Обвинувачену у держзраді на користь України росіянку звільнили з СІЗО

  Бойовики назвали терориста Мозгового зрадником: його люди тікають з-під Дебальцевого

  На кордоні з окупованим Кримом затримано зрадника, який в ході окупації зрадив присязі ЗСУ

  СБУ відкрила понад 3 тисячі кримінальних проваджень за теракти та державну зраду