фото kuzbassislam.ru

Російського активіста засудили до 3 років за пости на підтримку України та кримських татар

  Російський суд засудив татарського націоналіста Рафіса Кашапова до 3 років колонії загального режиму за звинуваченням у екстремізмі.

  Голова Татарського громадського центру у місті Набережні Челни звинувачував президента Путіна у розв'язанні війни проти України і писав у соцмережах про окупацію Криму, передає "Медиазона".

  Кримінальну справу проти Кашапова порушили у грудні минулого року. За підтримку українців і кримських татар російські каральні органи звинуватили активіста у "створенні публікацій, спрямованих на збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження гідності людини або соціальної групи за ознаками статі, раси, національності, мови, походження, ставлення до релігії".

  Загалом йдеться про чотири опублікованих на сторінці громадського діяча матеріали із заголовками "Крим і Україна будуть вільні від окупантів!", "Вчора Гітлер і Данциг, сьогодні Путін і Донецьк!", "Де Росія, там сльози і смерть", "Захистимо Україну і весь тюркський світ". Автором останнього тексту є не сам активіст, а його брат-близнюк Нафіс Кашапов, який емігрував з Росії ще у 2005 році.

  Російські "експерти" дійшли висновку, що опубліковані на сторінці Кашапова в соцмережі антивоєнні фото та тексти насправді націлені "на розпалювання ненависті між групами, виділеними за ознакою національності, проживання на території, ставлення до влади".

  У суді Кашапов не зрікся своїх переконань та заявив, що публікаціями бажав привернути увагу суспільства до подій в Україні: "В результаті війни в Україні гинуть тисячі людей з обох сторін, руйнуються міста і села. Я небайдужий до цих подій. Я важко переживаю ці події. Тільки з Татарстану загинуло 10 осіб (за офіційними даними). Я звинувачую у початку війни в Україні президента Росії Путіна". Прокуратура вимагала засудити Кашапова до 4 років позбавлення волі.

  Нагадаємо, у березні звинувачений в екстремізмі татарський активіст Рафіс Кашапов почав голодування в російському СІЗО. А 8 вересня представники різних етнічних громад, які мають татарське чи ерзянське коріння, у Києві пікетували посольство РФ на знак солідарності з активістами національних рухів Росії, які виступали на підтримку України, і за це перебувають за гратами.

  Попередній матеріал
  Муженко підтвердив, що Росія будує військову базу на кордоні з Україною
  Наступний матеріал
  55% електроенергії в Україні виробляється атомними станціями - Демчишин
  Loading...