Російській поліції дозволять стріляти у натовпі і по жінках "без видимих ознак вагітності"

  У Держдумі РФ пропонують надати виняткові права поліції: від відкриття транспортних засобів до стрілянини в місцях скупчення людей.

  Група депутатів Держдуми на чолі з головою комітету з безпеки Іриною Яровою (партія "Єдиная Россия") після консультацій з адміністрацією президента Путіна та урядом Медведєва внесла поправки до закону "Про поліцію", передає "Укрінформ". Текст поправок розміщений на сайті Держдуми. "Держава гарантує презумпцію довіри і підтримку співробітнику поліції при виконанні ним службових обов'язків", - зазначають у тексті.

  Забезпеченим "презумпцією довіри" поліцейським розширено права на застосування зброї: вони зможуть стріляти в жінок без "видимих ознак вагітності" (ця фраза вже стає мемом у мережі), тоді як зараз відкривати вогонь по жінках цілком заборонено. Також дозволено застосовувати зброю в місцях скупчення людей – таке право силовиків мотивують необхідністю "запобігання терактам і захопленню заручників".

  Законопроект спрощує правила огляду громадян – обшук допускається, якщо є лише "підстави вважати", що у громадянина є наркотики або зброя (зараз у поліцейських повинні бути дані про це). Пропонується також дозволити поліцейським відкривати автомобілі без постанов суду чи чогось подібного – начебто для "забезпечення безпеки під час масових заворушень". Напередодні виборів (які Кремль намагається перенести на найближчу осінь) за поліцією буде закріплене і право надавати виборчкомам будь-яку інформацію про "наявність обставин", які обмежують право кандидата на обрання, а не тільки про судимість, як зараз. В закон вводиться норма, згідно з якою співробітник правоохоронних органів не підлягає переслідуванню за будь-які дії, які він вчинив під час виконання обов'язків.

  Експерт російського Комітету проти тортур Сергій Бабінець прокоментував цю новелу виданню "Коммерсант". Він зазначив, що запропоновані депутатами поправки "розв'язують руки поліції": "В умовах, коли соціально-економічна ситуація погіршується, звісно у населення може виникнути невдоволення, яке переросте в акції протесту, і саме на цей випадок влада намагається цими поправками "підстелити соломку"".

  Попередній матеріал
  Кабмін призначив нового голову Держспецзв'язку
  Наступний матеріал
  Народні депутати працюватимуть до 21:00