НТВ

Російське МНС не возить допомогу в Хакасію: "Всі машини на Донбасі"

  МНС РФ відмовилося виділити волонтерам петербурзького руху "Весна" транспорт для відправки гуманітарної допомоги в Хакасію, оскільки "зараз всі машини в Донбасі".

  Про таке повідомляє видання "Бумага".

  Минулого тижня активісти з Петербурга почали збір гуманітарної допомоги для постраждалих від пожеж в Хакасії. Волонтерам руху "Весна" за допомогою городян і місцевого бізнесу вдалося зібрати більше двох тонн одягу, продуктів, медикаментів та інших речей для погорільців.

  У четвер диспетчер МНС повідомив волонтерам, що потрібно передзвонити в робочі години і машину, швидше за все, знайдуть. Проте наступного дня їх довго перекладали з однієї телефонної лінії на іншу: то до чергового, то у відділ матеріально-технічного забезпечення, то в управління цивільного захисту.

  У підсумку з представником МНС все ж вдалося зв'язатися. Як розповіли волонтери, в МНС їх похвалили за швидку реакцію на пожежі, в результаті яких багато жителів Хакасії втратили будинки, але попередили, що відправка допомоги "потребує узгоджень". Щоб доставити вантаж літаком, необхідно направити офіційний лист з описом речей. Крім того, літаки МНС літають тільки з Москви.

  Поки вирішуються бюрократичні питання, вантаж запропонували залишити на складі. Автомобільна ж доставка виявилася неможливою, оскільки "зараз всі машини в Донбасі" – заявили путінські "рятувальники".

  На залізниці безкоштовно доправляти "гуманітарку" погорільцям взагалі відмовились – лише на комерційній основі.

  У підсумку, за словами волонтерів, їм вдалося знайти приватного власника вантажівки, який погодився відвезти вантаж у Хакасію, якщо йому оплатять бензин. Одна з петербурзьких компаній погодилася покрити ці витрати.

  Крім цього, зі спілкування з місцевими жителями з'ясувалося, що більша частина допомоги до них не доїжджає: меблі та техніку розкрадають ще на пунктах сортування допомоги. Щоб проконтролювати процес доставки, координатори вирішили особисто їхати в Хакасію на машині і особисто стежити за розподілом зібраних в Петербурзі речей, а також допомогти постраждалим на місці.

  Попередній матеріал
  НБУ знизив офіційний курс гривні на 1,2 за долар
  Наступний матеріал
  Бойовики розстріляли директора "Шахтарськантрацита" разом із дружиною - ЗМІ

  В російській Хакасії оголошено надзвичайний стан: "Степові та дачні загоряння ліквідувати просто нікому"

  У Хакасії влада запровадила заборону на відвідування лісів

  Забайкальські пожежі перейшли на територію Монголії

  Жителі Забайкалля попросили Путіна приїхати і погасити пожежі