crime.in.ua

Російська влада визнала різке збідніння населення, але не вірить у можливість голодних бунтів

  Росстат відзначає зниження доступності більшості продуктів. За даними путінського офіціозу, росіяни тепер можуть на свою зарплату купити на 70% менше капусти і на 54% менше цукру, ніж рік тому.

  Росстат порівняв купівельну спроможність населення РФ в січні 2014 року і січні 2015 року. Як повідомляє провладна газета "Известия", якщо минулого року на середню зарплатню можна було купити 951 кг капусти, то в цьому – 560 кг. Зараз різко зростає частка людей, які економлять на їжі – інформує медіа.

  Росстат оцінив купівельну спроможність, виходячи з того, яку кількість певного продукту можна купити на середню зарплату, ціни також беруться середні. Аналіз проводився з 24 видів продуктів. Росстат вважає, що за рік 5 з них (чорний і білий хліб, сіль, вермішель, баранина) стали доступнішими. Найбільше зросла доступність солі – на 9%. Приміром, торік на середню зарплату можна було купити 1432 кг солі, а в цьому - 1571 кг, радіють у Росстаті.

  А от інші 19 позицій визнані менш доступними – за офіційними даними, у середньому вони подорожчали на 17%. Найгірше йдуть справи з капустою – нарікає Росстат. Рік тому на одну середню зарплату можна було купити 951 кг капусти, в цьому - 560 кг, що за даними "Известий" складає на 70% менше. На другому місці – цукор. Торік на середню зарплату можна було купити 584 кг цукру, а в цьому – 380 кг: на 54% менше. Доступність цибулі знизилася на 26%, рису – на 23%, яблук – на 22%, моркви – на 21%. На 17% менше середньостатистичний росіянин може тепер купити круп та м'яса курей, на 16% – риби, на 15% – свинини, на 12% – картоплі та чаю. Доступність таких продуктів, як молоко, яйця, яловичина, вершкове масло і соняшникова олія, маргарин, борошно, знизилася на 1-7%.

  За даними останнього – січневого – звіту Росстату про соціально-економічний стан Росії, середня зарплата в країні – 32,6 тис. рублів. При цьому вона, звичайно, різна для різних регіонів і спеціальностей. Найбільше вона у фінансовому секторі (69 тис. рублів), найменше - у текстильному виробництві (14 тис. рублів). Найбільша середня зарплата - в Сибіру та Москві, найнижчі – на Алтаї та у Кіровській області.

  Ціни від регіону до регіону змінюються так само сильно. За даними Росстату, найвищі ціни – у Сибіру та Москві, найнижчі – в окупованому Криму (хоч і там вони різко зросли).

  За інформацією Росстату, 93% своєї зарплати росіяни витрачають на купівлю товарів і оплату послуг. При цьому з кожним роком все більше росіян частину зарплати віддають, щоб оплатити кредит. У січні 2015 загальна заборгованість за кредитами в Росії склала 11 млрд рублів, тоді як у січні 2014 вона становила 9,9 млрд рублів, в січні 2013-го - 7,7 млрд рублів.

  При цьому інфляція не єдина проблема росіян - далеко не всім з них зарплата приходить вчасно. На 1 лютого 2015 загальна заборгованість підприємств по зарплаті склала 2,5 млрд рублів.

  "Известия" також наводять думку провідного наукового співробітника Інституту комплексних соціальних досліджень Російської академії наук Леонтія Бизова, який повідомив, що зараз "багато людей з невисокими доходами змушені дуже жорстко економити на їжі".

  "Це означає не просто купувати дешевшу ковбасу, а значить взагалі відмовитися від ковбаси, сиру і ряду продуктів, радикально змінювати раціон харчування і спосіб життя", – пояснив він.

  Однак інший експерт – професор Міжнародного інституту розвитку Олексій Скопин – вважає що навіть це не підштовхне росіян до протестів. "Найнижчі зарплати – у сільськогосподарських регіонах, і люди там давно не протестують, бо там у всіх або своє господарство при будинку, де вони постійно живуть, або дача, або родичі в селі", – заспокоює владу науковець.

  Він запевнив: росіяни якось викрутяться. "Цей тренд намітився після кризи 2008 року, – розповів Олексій Скопин. – Люди, які збираються на пенсію, абсолютно чітко розуміють, що ніякої пенсії їм на життя не вистачить. Багато здають свої міську квартиру і перебираються на дачу, де займаються підсобним господарством. Ця ситуація дуже характерна в тому числі для Москви і Санкт-Петербурга – у великих містах вигідніше здавати квартиру".

  Попередній матеріал
  Підрив залізничного полотна на Харківщині визнали дивесією
  Наступний матеріал
  Швеція підтримує проведення миротворчої операції в Україні - Порошенко

  Росія продовжує поставляти на Донбас танки і ракети - Держдеп США

  Проти Росії можуть застосувати нові санкції - Нуланд

  Найпопулярнішим маршрутом приватної авіації в Росії виявився рейс Москва-Ніцца

  Росія й надалі дестабілізує ситуацію в Україні та загрожує Східній Європі - МЗС Британії