jewishbook.ca

Російська прокуратура перевіряє єврейські релігійні книги на екстремізм

  Експерти здивовані такими діями прокуратури російського Єкатеринбурга, а місцеві журналісти вважають це тиском з метою вибити гроші з єврейської громади.

  Прокуратура Кіровського району Єкатеринбурга перевірить на екстремізм книги Танаха (Священного писання), що включає Тору і книги Пророків і Писання. Про таке інформує "Новая газета" з посиланням на низку місцевих і центральних російських ЗМІ. Один з активістів єврейської громади міста розповів, що книги вилучили з бібліотеки єврейської гімназії "Ор-Авнер". За даними місцевих журналістів, літературу вивчать на предмет "наявності в цих книгах матеріалів екстремістського змісту".

  Завуч гімназії Анастасія Сузьміна підтвердила, що співробітники прокуратури вилучили літературу 28 травня. Керівництво навчального закладу прикро здивоване такою увагою наглядового відомства до вилучених книг.

  Разом із цим, член експертної ради з релігієзнавчої експертизи при Міністерстві юстиції Свердловської області Зої Чернишкової, священні тексти найбільших світових релігій ніколи не піддають експертизі – для віруючих людей ці тексти є святинею, а експертиза може образити їхні почуття. Релігієзнавець зазначила, що якщо прокуратура звернеться до фахівців за порадою з експертизи – ознак екстремізму в книгах вони не знайдуть.

  Прокуратура, а також Мін'юст і Росспоживнагляд раніше проводили перевірки в гімназії "Ор-Авнер". За даними журналістів, перевірки пов'язані не зекстремізмом чи релігією, а із конфліктом між навчальним закладом та мерією міста. Влада Єкатеринбурга намагається через суд стягнути з керівників навчального закладу 40 мільйонів рублів за оренду приміщення.

  Раніше прокуратура Челябінської області знайшла ознаки екстремізму в тестах, які повинні були пройти учні восьмих класів у місті Копєйську. Метою тестів було виявити агресивні і екстремістські настрої у школярів. У відомстві визнали, що складені педагогами-психологами тести самі можуть спричинити расову, національну чи релігійну ненависть.

  Попередній матеріал
  У США випускники одягли вбрання зі скотчу (фото)
  Наступний матеріал
  Американські вчені довели, що земні мікроби здатні вижити на Марсі

  Google вирішив вивести з Росії персонал кількох служб

  У Росії хочуть судити Google

  У Європарламенті "чорний список" Росії вважають "шоу для власного народу"

  Російські терористи продовжують використовувати "Гради" – фотодокази