Новая газета

Російська опозиційна газета опублікувала план верхівки РФ щодо загарбання територій України

  План складений в часи, коли Янукович ще був президентом і про перемогу Революції Гідності ще не йшлося.

  У розпорядженні російської "Нової газети" опинився документ, який, імовірно, в період між 4-м і 12-м лютого 2014-го року був "занесений" в адміністрацію президента РФ Путіна.

  Судячи з оприлюдненої інформації, в його підготовці ймовірно міг брати участь "православний бізнесмен" Костянтин Малофєєв. Втім, прес-служба бізнесмена після анонсу цього матеріалу категорично спростувала таке  припущення і заявила про намір Малофєєва звернутися до суду.

  Документ складений ще до втечі Януковича з Києва, в ньому докладно, крок за кроком прописуються обґрунтування, а також політична та пропагандистська логістика втручання Росії в українські справи і відриву від України Криму і східних областей. Реальний хід конфлікту вніс деякі корективи у даний план, однак високий ступінь збігу цього проекту з подальшим діями російської влади впадає в очі – зазначають у "Новій газеті".

  Журналісти виділили кілька характерних особливостей цієї розробки:

  1. Як ми вже повідомляли, вона створена до втечі Януковича і до приходу опозиції до влади. Тобто ще до того моменту, який згодом Москва назвала "державним переворотом" і який став головним виправданням її подальших дій.

  2. У записці дається знущальна оцінка Януковича ("людина невисоких морально-вольових якостей"), якого згодом Кремль буде представляти жертвою перевороту і єдиним легітимним керівником України.

  3. Записка складена в прагматичному до цинізму стилі. У ній немає ніяких "духовно-історичних" виправдань російського втручання, ніяких міркувань про "Новоросію", захист російськомовних, "Русский мір" тощо – тільки геополітика і холодна доцільність.

  4. Автори документу стурбовані наданням "легітимного" вигляду загарбанню українських територій Росією. Вони, зокрема, вважають, що для першого кроку існує правова основа – це змішані російсько-українські єврорегіони (наприклад, в єврорегіон "Донбас" входять Донецька і Луганська, а також Ростовська і Воронезька області), які входять в Асоціацію європейських прикордонних регіонів. Автори впевнені, що, використовуючи цей правовий інструмент, можна втягнути українські регіони з "стійкими проросійськими симпатіями" в прямі державно-договірні відносини, а потім – "референдуми" про самовизначення.

  5. У записці є ряд грубих перекручувань дійсності, які повинні були показати вимушеність дій Кремля (вони пишуть, що лідери Майдану рекрутовані з футбольних фанатів і криміналітету, та підконтрольні польської та британській розвідці, США і Євросоюз допускають дезінтеграцію України, Євросоюз затіяв геополітичну інтригу по розколу України тощо). Всі ці аргументи згодом активно використовувалися російською пропагандою.

  6. У записці також багато аргументів геополітичного та економічного плану, які повинні були переконати керівництво в необхідності негайного втручання в справи України та зміцнення таким чином російських позицій не тільки на Україні, але і в Центральній і Східній Європі, збереження контролю над українськими газотранспортними мережами, отримання в своє розпорядження українського ВПК, розташованого на сході країни, і навіть заміни "центральноазіатського" потоку мігрантів на "слов'янський", "західний".

  Журналісти "Нової" зазначають, що рекомендації авторів записки щодо поетапного втручання Росії в українські справи з кінцевою метою загарбання низки територій України в основному були реалізовані в практичних діях Москви:

  Організація акцій непокори новій владі; надання цьому процесу "політичної легітимності" і "морального виправдання"; висування "протестувальниками" вимог спрощення порядку проведення референдумів", "федералізації" або навіть "конфедералізаціі"; вимоги незалежного від Києва вступу Криму та південно-східних областей до Митного союзу; проведення "легітимних" і "чесних" псевдореферендумів про об'єднання з Росією; активний пропагандистський супровід цих процесів в російських і українських ЗМІ.

  Суттєва помилка в авторів документа сталася з визначенням найбільш готових до об'єднання з Росією регіонів: вони вважали такими Крим і Харківську область, вважаючи менш перспективною "імперію Ахметова" – Донецьку область. Дійсність внесла в ці розрахунки свої корективи, але в цілому дії Кремля були визначені саме цією схемою.

  Повний текст документу наразі доступний на сайті "Новой газеты".

  Попередній матеріал
  "Беркутівця", якого підозрюють у розстрілах учасників Євромайдану, арештували до 20 квітня
  Наступний матеріал
  Щодо колишніх беркутівців неможливе застосування застави – депутат
  Теги:

  Кремль готував захоплення України ще до повалення режиму Януковича - російські ЗМІ

  У Брюсселі Україна представила докази російської військової агресії

  Фінські журналісти зафіксували колону російської техніки поблизу українського кордону

  МЗС: теракти в українських містах влаштовує Росія