vk.com/id86587402

Росіянку обвинувачують в екстремізмі через листівки проти свавілля поліції

  Жительку Таганрога, яка розклеїла у місті листівки проти свавілля поліції, судитимуть за статтею "ненависть до соціальної групи", хоча російські правозахисники уже кілька років заявляють про підміну понять у ході розгляду подібних справ.

  Як повідомляють російські ЗМІ, слідство по справі Єлизавети Цвєткової завершено. Її адвокат заявив журналістам, що слідство було упередженим, а висунуте звинувачення  - необґрунтоване.

  "Найбільш підлим було звинувачення в "націоналістичних поглядах", хоча я ніде їх не висловлювала і вважаю себе противником будь-якої дискримінації, в тому числі, і за національною ознакою. [...] Співробітники "центру Е" також випитували мене про мої "зв'язки з Україною і Америкою", мабуть, намагаючись зробити позаштатним агентом іноземних спецслужб. Розлютившись на опір, поліція провела інформаційну атаку в ЗМІ. Цілком можливо, що готують показовий суд. До того ж, мене включили у федеральний список терористів і екстремістів. Мабуть, у нинішніх поліцейських немає більш страшну небезпеку, ніж мережева активність і листівки", - написала Цвєткова на своїй сторінці у соцмережі.

  З 2010 року у російських судах обговорюється питання, чи являються співробітники поліції (тоді ще міліції) представниками "соціальної групи". Експерти стверджують, що співробітники правоохоронних органів представляють "соціальний інститут", але суди дослухаються до експертів з протилежною думкою, що дозволяє визнавати громадян винними за критику поліції.

  Нагадаємо, у квітні загроза звинувачення у екстремізмі нависла над адвокатом української льотчиці Надії Савченко. Перевірку щодо дописів у Twitter Марка Фейгіна ініціював Слідчий комітет РФ.

  Попередній матеріал
  Затриманий "чиновник ДНР" розповів про розмір своєї зарплатні (відео)
  Наступний матеріал
  У Києві оновили 12 скверів та парків
  Теги:
  Loading...