Фото echo.msk.ru

Росіянам заборонять митись українським милом

  Росспоживнагляд почав новий виток торгівельної війни під виглядом масштабної перевірки українських товарів.

  Росспоживнагляд розпорядився провести перевірку 15 видів товарів, вироблених вУкраїні, повідомляє "Медуза".

  В регіональні управління Росспоживнагляду 3 березня 2015 було направлено лист за підписом заступника глави відомства Ірини Брагиной, в якому місцевим санітарним лікарям було наказано "терміново виявити продукцію виробництва України, зазначену в додатку, і провести її експертизу".

  В додатку міститься список з 15 видів продукції, виробленої в Україні, до якого увійшли косметика, парфумерія, мило, миючі засоби, а також шпалери, меблі та постіль.

  У Росспоживнагляді факт відправлення листа підтвердили. Джерела в компаніях, що володіють федеральними мережами магазинів, також підтвердили існування такого розпорядження Росспоживнагляду.

  За даними Федеральної митної служби (ФТС), з України в Росію в 2014 році ввезено миючих засобів на 51 мільйон доларів, туалетного мила майже на 22 мільйони доларів, шпалер і настінних покриттів з паперу більш ніж на 205 мільйонів доларів, стільців і крісел на 33 мільйони, засобів жіночої та дитячої гігієни майже на 122 млн доларів.

  У березні Росспоживнагляд призупинив ввезення в Росію миючих засобів, вироблених українською компанією ТОВ "СК Джонсон" – дочірнім підприємством американської SC Johnson. Причиною для такого рішення назвали "невідповідність гігієнічним вимогам" засобів для боротьби з тарганами Raid, освіжувач повітря Glade, миючі засоби Mr. Muscle і "Туалетный утенок", креми для взуття Kiwi. Компанія SC Johnson працює в 72 країнах, а її товари продаються більш ніж в 110.

  Торговельні мережі можуть продавати продукцію "СК Джонсон", ввезену в РФ до 23 березня, до закінчення її терміну придатності, уточнили в Росспоживнагляді, оскільки заборона введена саме на ввезення, а не на торгівлю.

  У січні Росспоживнагляд заборонив ввезення солі виробництва українського підприємства "Артемсіль". До цього путінське відомство "репресувало" українські сири.

  Попередній матеріал
  Звільнення Савченко можливе тільки після повного вирішення українсько-російського конфлікту - Фейгін
  Наступний матеріал
  Робітники Харківського авіазаводу вимагали погашення боргів із зарплати

  Пєсков заборонив Чечні постачати зброю до Мексики

  Окупанти заборонили курсантам військово-морської академії Севастополя залишати Крим

  У Сімферополі активісти відзначили річницю Шевченка, попри заборони окупаційної влади

  Російським чиновникам заборонили вживати слово "криза"