censoru.net

Росія витратила $50 млн на невдалу судову тяганину з акціонерами ЮКОСу - ЗМІ

  Перший віце-прем'єр Ігор Шувалов витратив десятки мільйонів бюджетних коштів, але не зміг забезпечити захист від арештів російського майна у справі ЮКОСу.

  Перший віце-прем'єр Ігор Шувалов не зміг забезпечити захист від арештів майна Російської Федерації у справі ЮКОСа, повідомило видання "Йод" з посиланням на власні джерела. За даними видання, з федерального бюджету на оплату юридичних послуг у цій справі було виділено 50 млн доларів лише за лише минулий рік, але не допустити арештів російської власності так і не вдалося.

  Як повідомляє джерело "Йоду", Шувалов неодноразово доповідав керівництву країни про те, що в справі ЮКОСу немає ризиків для Росії, але для цього необхідно збільшити фінансування. Кілька юридичних компаній фінансували держкорпорація "Газпром" і великі державні банки.

  За словами джерела, Ігор Шувалов особисто займався залученням і відбором юридичних фірм. Однією з таких компаній є Herbert Smith Freehills, що має представництво в Москві. Компанія була найнята ще при загарбанні ЮКОСа путінським режимом, стверджує джерело.

  Ще дві юрфірми, причетні до справи ЮКОСа – міжнародні Cleary Gottlieb Steen & Hamilton і Baker Botts – були офіційними захисниками інтересів відповідача у справі, тобто Російської Федерації. За словами джерела, їм безпосередньо заплатили 37 млн доларів з рахунків міністерства фінансів Росії. На офіційному сайті Cleary Gottlieb Steen & Hamilton відверто сказано, що компанія з 1991 року виконує "різноманітну роботу за дорученням російського уряду". На думку джерела, навіть міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не може вплинути на вибір юридичних компаній та лінії захисту.

  На момент публікації новини "Йоду" не вдалося отримати офіційний коментар у зазначених юридичних компаніях. У прес-службі "Газпрому" пообіцяли відповісти на офіційний запит "Йоду", а представник секретаріату Шувалова від коментарів відмовився. Отримати оперативний коментар юристів ЮКОСа Тіма Осборна і Грема Акермена наразі теж не вдалося.

  За даними агентства РБК, Росія залучила до справи 11 експертів, що випливає з рішення Третейського суду в Гаазі, який у 2014 році зобов'язав Росію виплатити колишнім власникам ЮКОСу 50 млрд доларів.

  Нагадаємо, минулого тижня почалися арешти російського майна за кордоном на підставі рішення судів за позовом колишніх акціонерів компанії ЮКОС. За рішенням Гаазького суду, Росія повинна виплатити їм 50 млрд доларів відшкодування, однак цього не робить. Глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що арешти майна Росії за кордоном неправомірні, і що Кремль й надалі не стане платити по справі ЮКОСу.

  Попередній матеріал
  Пентагон підтвердив розміщення важкого озброєння у Східній Європі
  Наступний матеріал
  Начальник митного поста на Миколаївщині отримав три роки в'язниці за хабар у $4 тис.
  Теги:
  Loading...