Росія отримала від США судову повістку у справі ЮКОСа

  Росії через півроку вручили повістку в суд за позовом екс-акціонерів ЮКОСа про визнання рішення Міжнародного арбітражу в США.

  Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на адвокатів позивачів. "Представник Держдепартаменту підтвердив, що відповідач (Російська Федерація) отримав судові документи 22 червня 2015 року", - йдеться в рапорті Shearman & Sterling, що представляє колишніх акціонерів ЮКОСа.

  Мова йде про клопотання Hulley Enterprises, Yukos Універсальний і Veteran Petroleum (колишні акціонери ЮКОСа, які виграли в Гаазі компенсацію в 50 млрд дол. плюс штрафні відсотки) про визнання і примусове виконання арбітражного рішення в США. Росії вручена повістка до суду, яка йшла через Держдепартамент США з початку січня.

  Колишні акціонери ЮКОСа подавали клопотання 25 листопада 2014 року. Росія повинна відповісти на нього до 20 серпня 2015 року. Рішення про те, що Росія повинна виплатити колишнім акціонерам ЮКОСа 50 мільярдів доларів, суд у Гаазі ухвалив у липні 2014 р. Росія з цим рішенням не згодна й має намір його оскаржувати: за словами міністра фінансів Антона Сілуанова, апеляційний позов, можливо, розглянуть в листопаді.

  Глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що арешти майна Росії за кордоном неправомірні, і що Кремль й надалі не стане платити по справі ЮКОСу. За даними ЗМІ, з федерального бюджету РФ на оплату юридичних послуг у цій справі було виділено $50 млн.

  Попередній матеріал
  Оборона Маріуполя: Бойовики з невідомою метою обстріляли свої ж позиції
  Наступний матеріал
  Прорив у лікуванні раку: Британія слідом за США дозволила використання нового препарату
  Теги: