ipress.ua

Росія офіційно закликала ЄС ще раз відтермінувати угоду про асоціацію з Україною

  Посол Росії при Європейському союзі Володимир Чижов звернувся до ЄС з проханням відкласти до 2017-го року вступ в дію торгівельної частини Угоди про асоціацію з Україною.

  Про це путінський посланник заявив на публічному заході в Брюсселі, повідомляє видання EUobserver.

  Чижов каже, що ідея обговорювалася на експертному рівні в квітні. Посол уточнив, що Росія виступає за те, щоби поточне відтермінування вступу угоди в силу було подовжено ще на один рік.

  Видання "Європейська правда" зазначає, що у вересні 2014 року Росія домоглася того, щоби початок дії ЗВТ було відкладено до 1 січня 2016 року. На цей період для України діє режим односторонніх торгівельних преференцій (українські товари експортуються до ЄС без мит, зворотній імпорт обкладається митами).

  Водночас, такий режим не стимулює офіційний Київ проводити реформи, яких вимагає повноцінна ЗВТ, через що експерти жорстко критикують нинішній стан речей.

  Чижов уточнив, що його ініціативу було відкинуто іншими сторонами. Водночас, він не втрачає надії, що згодом ЄС повернеться до цієї ідеї.

  "У мене не склалося враження, що це зустріли з ентузіазмом українська делегація та делегація Єврокомісії. Це можна розглядати, як вказівку на те, що Україна виконала більшу частину задач щодо готовності до виконання цієї частини Угоди про асоціацію. Чи це так – дізнаємося до кінця року", – цитує російського дипломата "Європейська правда".

  Попередній матеріал
  Столична міліція знову відкрила кримінальне провадження за фактом умисного підпалу кінотеатру "Жовтень"
  Наступний матеріал
  Перший готель на сонячній енергії з'явиться у ОАЕ

  Порошенко сподівається на ратифікацію Угоди про асоціацію усіма країнами ЄС уже в найближчі місяці

  Усі країни Євросоюзу до кінця року можуть ратифікувати Угоду про асоціацію Україна-ЄС - Чалий

  Питання імплементації угоди про асоціацію з ЄС розгялнуть на засіданні РНБО - Геращенко

  Юнкер: Євросоюз наполягає, щоб ЗВТ із Україною почала діяти 1 січня 2016-го