Вікіпедія

Росія не зможе добудувати власний космодром до кінця року – виділені на будівництво $278 млн. розікрали

  Генеральна прокуратура РФ не змогла домогтися від держпідприємства "Дальспецстрой" – найбільшої філії Федерального агентства із спеціального будівництва – інформації про витрачання 16 млрд руб., виділених на будівництво космодрому "Східний" (а це більше 277 мільйонів доларів).

  Як пише видання "Комерсант", тут виявлені "розкрадання космодромного масштабу". Зокрема, правоохоронні органи встановили, що 3,3 млрд руб. були витрачені не на космодром, а на погашення кредитів, а екс-глава "Дальспецстроя" Юрій Хрізман віддав 500 млн руб., призначені для "Східного", на будівництво торгового центру в Хабаровську. Ще близько 400 млн руб. опинилися на рахунках фірм-одноденок і згодом були успішно переведені в готівку.

  Про те, що наглядове відомство зацікавилося відсутністю звітів ФГУП "Дальспецстрой" про надходження і використання коштів замовників і виданих авансів в період з липня 2013 по грудень 2014 року, "Комерсант" повідомляв ще 6 березня. За інформацією видання, перевірка Генпрокуратури РФ виявила, що підприємство не може обґрунтувати, на що пішли близько 16 млрд руб, виділених з бюджету на будівництво "Східного". Сьогодні це питання обговорять на нараді у віце-прем'єра Дмитра Рогозіна.

  Як ми раніше повідомляли, близько 50 працівників, задіяних у будівництві стартового столу на космодромі "Східний", продовжують страйк, вимагаючи виплатити зарплату за кілька місяців.

  За інформацією "Комерсант", зараз з приводу будівництва "Східного" порушено вже сім кримінальних справ, ще десять розслідуються. Одним з найгучніших є справа колишнього начальника "Дальспецстроя" Юрія Хрізман: 30 жовтня 2014 Слідчий комітет пред'явив йому звинувачення за ч. 4 ст. 160 КК РФ (розкрадання чужого майна, вчинене групою осіб в особливо великому розмірі). Слідчі вважають, що в період 2012-2013 років пан Хрізман і декілька його співробітників були причетні до розкрадання не менше 1,8 млрд руб., виділених на будівництво космодрому.

  Нагадаємо, що перший пуск ракети-носія повинен бути проведений з космодрому до кінця 2015 року – цей термін встановлений указом Путіна. За інформацією джерела "Комерсант", при поточному розкладі введення його в дію стане можливим тільки в лютому 2016 року – якщо рівень розкрадання не зростатиме так, як це досі відбувається.

  Попередній матеріал
  Українка і росіянка зіграють у фіналі ЧС з шахів
  Наступний матеріал
  Київським чиновникам влаштували тренувальний "теракт"
  Теги:
  Loading...
  В Росії зупинилось будівництво космодрому – працівники вимагають зарплати

  В Росії зупинилось будівництво космодрому – працівники вимагають зарплати

  Росіяни не змогли запустити у космос ракету "Рокот" з трьома супутниками

  Росіяни не змогли запустити у космос ракету "Рокот" з трьома супутниками

  Москвичі у 2014 році називали своїх дітей Севастополь, Космос і Каспер Ненаглядний

  Москвичі у 2014 році називали своїх дітей Севастополь, Космос і Каспер Ненаглядний

  Троє космонавтів з МКС успішно приземлились у Казахстані

  Троє космонавтів з МКС успішно приземлились у Казахстані