newsru.ua

РФ заявила про поширення "своєї універсальної юрисдикції" на Донбас

  У Слідчому комітеті РФ оголосили про поширення Росією "своєї універсальної юрисдикції" на "південний схід" України через "геноцид російськомовного населення" й "законність кримінального переслідування" щодо осіб з вищого політичного та військового керівництва України.

  Про це заявив голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін на нараді з питань протидії порушенням прав цивільного населення південного сходу України, повідомляє УНІАН.  

  Проігнорувавши факт російського вторгнення на Донбас та не навівши реальних законних підстав такого кроку, Бастрикін заявив: "Ситуація, що склалася на південному сході України, говорить сама за себе, тобто, що це ні що інше, як геноцид російськомовного населення". Голова Слідчого комітету Росії продовжив, що за таких обставин Слідчий комітет "не може залишатися осторонь, оскільки ці злочини пов'язані з порушенням загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, ... а також міжнародних Мінських зобов'язань, що передбачають відведення з вересня 2014 року важкого озброєння (калібром понад 100 мм) на 15 км від лінії фронту, а також заборону на застосування всіх видів зброї й ведення наступальних дій". 

  Окрім того, Бастрикін заявив, що "слідством спільно з представниками інших підрозділів центрального апарату детально опрацьовано питання юрисдикції Російської Федерації щодо розслідування цих діянь. Встановлено, що норми міжнародного гуманітарного права дають усі підстави Росії для здійснення своєї універсальної юрисдикції при розслідуванні такої категорії справ". Чиновник також додав, що "порушення кримінальних справ про геноцид, а також кримінальне переслідування осіб із числа вищого політичного й військового керівництва України з боку Слідчого комітету Російської Федерації є законним і обґрунтованим як з точки зору російського законодавства (ч. 3 ст. 12 КК РФ), так і з точки зору норм міжнародного права". 

  Нагадаємо, сьогодні, 3 вересня 2015 року, в Мінську відбудеться засідання підгрупи з безпеки Тристоронньої контактної групи. 

  Попередній матеріал
  У Львові затримали депутата сільської ради під час одержання хабара у півмільйона гривень
  Наступний матеріал
  Новий закон допустить приватних перевізників на українську залізницю – представник "Укрзалізниці"
  Теги:
  Loading...