"Образ дії Росії в українському конфлікту часто називають "гібридної війною"... Але конфлікт також має вимір, пов'язаний зі зброєю масового знищення... Росія нарощує ядерні вчення, включає ядерну складову в навчання з використанням звичайних озброєнь", - цитує Вершбоу агенція "Інтерфакс-Україна".
За його словами, російські бомбардувальники продовжують здійснювати польоти поблизу кордонів країн НАТО, а керівництво Кремля "з гордістю говорить про розробку нових видів ядерної зброї"
"Може, в цьому більше риторики, але це вкрай безвідповідально", - заявив Вершбоу.
Він також звинуватив Москву в порушенні підписаного в грудні 1994 року лідерами США, РФ, Великобританії та України Будапештського меморандуму про гарантії безпеки України у зв'язку з її приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
"У цьому документі Росія зобов'язалася поважати територіальну цілісність України в обмін на вивезення України в РФ всієї ядерної зброї, успадкованої від колишнього СРСР", - нагадав Вершбоу.
"Тепер деякі українці задаються питанням про те, чи не слід було їм зберегти цю зброю замість того, щоб відмовлятися від неї в обмін на порожні обіцянки", - додав він.
"Такі ж сумніви можуть виникнути у інших країн, і це погана новина для майбутніх наших зусиль у сфері нерозповсюдження. У підсумку, у нас не залишається іншого вибору, окрім як переглянути наш підхід до Росії, до її надійності як міжнародного партнера", - зауважив заступник генсека НАТО.
"Ми не хочемо, щоб наші минулі досягнення в галузі контролю над озброєннями, заходів зміцнення довіри і транспарентності, просто випарувалися. Але Росія повинна усвідомити, що порушуючи свої зобов'язання, ухиляючись від транспарентності і змушуючи сусідів відчувати себе в меншій безпеці, вона підриває і свою безпеку", - заявив Вершбоу, додавши, що "досі немає ознак того, що Росія усвідомлює це".