Сергій Лавров заявив, що Крим ніколи не був без’ядерною зоною
ex-news.com

РФ нарощує ядерні навчання на тлі подій в Україні - заступник генсека НАТО

  Заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу заявив, що з моменту початку конфлікту на сході України Росія активізувала ядерні навчання.

  "Образ дії Росії в українському конфлікту часто називають "гібридної війною"... Але конфлікт також має вимір, пов'язаний зі зброєю масового знищення... Росія нарощує ядерні вчення, включає ядерну складову в навчання з використанням звичайних озброєнь", - цитує Вершбоу агенція "Інтерфакс-Україна".

  За його словами, російські бомбардувальники продовжують здійснювати польоти поблизу кордонів країн НАТО, а керівництво Кремля "з гордістю говорить про розробку нових видів ядерної зброї"

  "Може, в цьому більше риторики, але це вкрай безвідповідально", - заявив Вершбоу.

  Він також звинуватив Москву в порушенні підписаного в грудні 1994 року лідерами США, РФ, Великобританії та України Будапештського меморандуму про гарантії безпеки України у зв'язку з її приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

  "У цьому документі Росія зобов'язалася поважати територіальну цілісність України в обмін на вивезення України в РФ всієї ядерної зброї, успадкованої від колишнього СРСР", - нагадав Вершбоу.

  "Тепер деякі українці задаються питанням про те, чи не слід було їм зберегти цю зброю замість того, щоб відмовлятися від неї в обмін на порожні обіцянки", - додав він.

  "Такі ж сумніви можуть виникнути у інших країн, і це погана новина для майбутніх наших зусиль у сфері нерозповсюдження. У підсумку, у нас не залишається іншого вибору, окрім як переглянути наш підхід до Росії, до її надійності як міжнародного партнера", - зауважив заступник генсека НАТО.

  "Ми не хочемо, щоб наші минулі досягнення в галузі контролю над озброєннями, заходів зміцнення довіри і транспарентності, просто випарувалися. Але Росія повинна усвідомити, що порушуючи свої зобов'язання, ухиляючись від транспарентності і змушуючи сусідів відчувати себе в меншій безпеці, вона підриває і свою безпеку", - заявив Вершбоу, додавши, що "досі немає ознак того, що Росія усвідомлює це".

  Попередній матеріал
  Від початку АТО на Донбасі загинув 1541 український військовий - Генштаб
  Наступний матеріал
  Надія Савченко може померти вже 6-8 березня – адвокат

  Балансування між Росією та ЄС: ядерна співпраця між Будапештом та Москвою може бути заморожена Брюсселем

  НАТО не втручається у військовий конфлікт в Україні, бо боїться російської ядерної зброї - депутат

  Відмова України від ядерної зброї була помилкою - екс-генсек НАТО

  Британія модернізує власну ядерну зброю у відповідь на дії Росії