Резонансна втеча з в'язниці у США: двох убивць не можуть знайти уже 10 днів і судять їхню подругу

  800 співробітників правоохоронних органів штату Нью-Йорк уже 10 днів шукають двох в'язнів, які утекли з однієї з найбільш захищених тюрем у США.

  В офісі прокурора округу Клінтон з огляду на той факт, що поблизу не було вкрадено жодного автомобіля, припускають, що засуджені досі знаходяться недалеко від тюрми Клінтон, розташованої біля кордону з Канадою. Губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо припускає, що втікачі можуть прямувати до Мексики - один із убивць жив там після того, як у 1997 році викрав і убив свого колишнього боса.

  Поліцейські прочісують місцевість, працюючи змінами по 12 годин, скрізь розміщують фото засуджених, але всі їхні зусилля поки що марні. Жителі округу Клінтон збентежені тим, що вбивці знаходяться на свободі. Багато хто тримає під рукою зброю.

  Як повідомляє Time, розслідування встановило, що утікачі опинилися на свободі через паропровід. Вони пробилися до нього, розбивши стіну за допомогою електроінструментів, а назовні вилізли через люк. Щоб ніхто більше не спромігся повторити трюк утікачів, всі три люка, пов'язані з тюремною будівлею, заварили. Тюрма Клінтон, яка почала працювати у 1865 році, вважалася однією з найбільш захищених у штатах - досі з неї ніхто не тікав.

  Спочатку двоє засуджених планували поїхати якнайдалі на автомобілі. За кермо зголосилася сісти 51-річна співробітниця тюрми Джойс Мітчел, яка здружилася з чоловіками. Пізніше вона передумала, і убивцям довелося тікати без її участі. Але жінці це не допомогло уникнути суду. Вона не визнає провину і стверджує, що дала згоду допомогти в'язням у здійсненні їхньої протизаконної мрії, але зрештою "згадала, що любить свого чоловіка", і передумала.

  Місіс Мітчел працювала у тюрмі інструктором з пошиття одягу, отримуючи $57 тисяч на рік. Засуджені шили одяг, який продавався пенітенціарним закладом, а також лагодили швейні машинки, і за цим процесом слідкувала Мітчел. Після втечі убивць її тимчасово усунули з цієї роботи. Її друзі непомітно брали інструменти, за допомогою яких ночами ретельно готувалися до втечі. Через 10 днів після того, як їх наміри були успішно втілені, - різці, ножівки, кернер і викрутка стали доказами звинувачення проти Джойс Мітчел.

  За даними BBC, 35-річний Девід Свет відбував довічне увязнення за жорстоке вбивство помічника шерифа. 48-річний Річард Метт був засуджений до 25 років ув'язнення за те, що викрав, піддав тортурам, убив і розчленив свого колишнього боса. Спочатку йому вдалося уникнути відповідальності, осівши у Мексиці, але там він убив американця у барі і потрапив до місцевої тюрми, звідки його повернули до США. Як з'ясували журналісти, у дитинстві Метт тероризував однокласників, а згодом втік з дому на вкраденому коні. Він мав здатність приваблювати жінок - навіть Джойс Мітчел у суді зізналася, що в певний момент їй здалося, що вона "відчуває кохання" до нього.

  Крапка у справі може бути поставлена не скоро. Інший американський злочинець, Френк Фрешвотерс, втік з флоридської тюрми у 1959 році, коли йому було 24 роки. За рішенням окружного суду Огайо у 1957 році, Френк Фрешвотерс мав провести 20 років за гратами за умисне вбивство людини шляхом наїзду автомобілем.  Однак довше двох років у тюрмі злочинець не витримав і під час перевезення до табору для робіт втік. Його знайшли через 55 років.

  Попередній матеріал
  Президент минулої середи висловив претензії Наливайченку – Найєм
  Наступний матеріал
  П'ятий день Європейських ігор: українська збірна здобула ще чотири медалі