5 канал

Референдум щодо виходу Британії із ЄС відбудеться за кілька місяців

Кемерон закликав британських депутатів прислухатися до пропозиції Брюсселя і підтримати можливу угоду з ЄС

У Великій Британії у травні або червні відбудеться референдум про вихід країни зі складу Євросоюзу. Про це сказав прем'єр Девід Кемерон під час виступу в парламенті. Він представив депутатам пункти угоди, яку пропонує Лондону та іншим країнам ЄС офіційний Брюссель. Документ передбачає реформи всередині ЄС. І має на меті переконати британців проголосувати проти виходу зі складу Євросоюзу.

Кемерон закликав депутатів парламенту прислухатися до пропозиції Брюсселя і підтримати можливу угоду з ЄС. Її текст президент Європейської Ради Дональд Туск напередодні розіслав лідерам 28 країн-членів об'єднання.

"Я вірю, що ми досягнемо більшого, якщо підтримаємо цю угоду і залишимося в реформованій Європі. Адже це добре для наших громадян та для процвітання нашої країни - а це саме те, за що я борюся", - заявив британський прем’єр.

Депутатів Європарламенту переконував підтримати угоду голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. На його думку, і Лондон, й інші європейські столиці будуть цілком задоволені пропозиціями Брюсселя.

Міністр закордонних справ Нідерландів Бен Коендерс з цього приводу заявив, що угода справді вигідна не лише для Британії, тож, імовірно, лідери інших країн її схвалять. Обговорюватимуть її на саміті ЄС у середині лютого.

Угода дозволяє країнам зменшувати соціальні виплати трудовим мігрантам. А національні парламенти, згідно з документом, отримають право блокувати законодавчі ініціативи ЄС. Утім, більш як дві третини британців її не підтримують, свідчить опитування каналу SkyNews. Британські ЗМІ пояснюють: угода не надасть Лондону більшої свободи в межах ЄС і не зменшить потік трудових мігрантів до країни. А саме ці питання - ключові для британських підданих, які вирішуватимуть у найближчі місяці, чи залишиться Британія в ЄС. Референдум ще торік пообіцяв провести прем'єр Девід Кемерон, коли вів на вибори консервативну партію. 

Попередній матеріал
Депутат від "БПП" назвав заяву Абромавичуса "скигленням"
Наступний матеріал
Чорновіл: На дострокових виборах до ВР можуть перемогти "деструктивні чорні популісти"
Loading...

В ЄС обговорюють можливість виходу Британії

Швецією та Британією прокотилася хвиля антиіммігрантських мітингів

У Британії побилися противники та прихильники міграції

Кемерон сподівається на компроміс щодо членства Великої Британії в ЄС