Реакція Заходу на події в Україні: у США сподіваються, що Мінські домовленості скоро запрацюють, інакше – санкції проти РФ

  Президент Франції Франсуа Олланд заявив про неприпустимість будь-яких винятків з домовленості. Генсек НАТО Єнс Столтенберг зауважив, що хоча перемир’я крихке, але нібито тримається. А голова держдепу  США пішов далі: після зустрічі з Сергієм Лавровим у Женеві заявив, що від реалізації мирних домовленостей нас відділяють лічені години.

  Ареною для дипломатичних двобоїв стали кулуари 28-мої сесії Ради ООН з прав людини. Атмосфера - тривожна. На зустрічі саме оприлюднили звіт щодо України. Згідно з ним, останнє загострення боїв на Донбасі - від середини січня до середини лютого - забрало майже 900 життів. Майже 3,5 тисячі людей зазнали поранень. Загальна кількість жертв за весь час воєнних дій - припускають - може сягати вже понад 6 тисяч.

  За даними ООН, у період, охоплений звітом, тобто до Других мінських переговорів, на Донбас не припинявся потік зброї з території Російської Федерації. Це, наголошують автори, розпалило конфлікт і збільшило кількість жертв.

  Помічник генерального секретаря ООН з питань прав людини Іван Шимонович зазначає, що свідомі обстріли цивільних - такі як в Маріуполі - можуть бути розцінені як воєнні злочини.

  Занепокоєні в ООН долею цивільного населення на окупованих територіях. Зокрема,  400 полонених, що перебувають в руках бойовиків.

  Чи не єдиний публічно обурився звітом – керівник російського МЗС Сергій Лавров. У кращих радянських традиціях він заявив, що захід спекулює на бідах Донбасу заради своїх корисливих цілей.

  Голова американської дипломатії Джон Керрі, який виступав після Лаврова, відповів – не  треба вірити російському тлумаченню подій в Україні.

  "Погляньте на факти і не дозвольте себе ошукати. В Криму, на контрольованих сепаратистами територіях, чоловіків, жінок та дітей вбивають, катують, ґвалтують. Кидають за ґрати, викрадають заради викупів, примушують працювати, судять та карають через їхні переконання та віру. Рада ООН з прав людини повинна пролити світло на ці події, щоби допомогти покарати винних", - наголосив Керрі.

  Напруженою виявилася і двостороння зустріч Джона Керрі та Сергія Лаврова. Перша з часу безпекової конференції в Мюнхені, яка передувала другому туру Мінських переговорів. Дипломати були підкреслено стримані. А по завершенні розмови Джон Керрі заявив - сподівається, Мінська мирна угода запрацює вже за лічені години. Якщо ж ні, на Росію чекатимуть нові санкції.  Попередній матеріал
  Якщо уряд піде у відставку, кредитування з боку МВФ буде відкладено - Таран
  Наступний матеріал
  Солонтай: зміна міністрів уряду протягом року передбачається, прем'єра - ні

  Від початку АТО на Донбасі загинув 1541 український військовий - Генштаб

  Росія не припиняє постачати на Донбас новітню зброю та найманців - ООН

  У результаті боїв на Донбасі загинули вже близько 6 тис. осіб - ООН

  США має численні докази присутності російських військ на Донбасі - Пайєтт