США
5.ua

Реакція Заходу на події в Україні: США розширює санкції, Європа обмірковує зміцнення оборони

  Сполучені Штати розширюють економічні санкції і готові надіслати до України нелетальне військове спорядження. Європа сперечається, коли запроваджувати нові санкції і як зміцнювати оборону від можливих наступів Кремля. Західний світ шукає поле для додаткового маневру.

  Середа принесла одразу дві важливі новини з Американського континенту: щодо санкцій і щодо військового спорядження. Американський Мінфін поширив економічні обмеження на 14 осіб та низку організацій, причетних до сепаратизму. Серед них - сумнозвісний Євразійський Союз Молоді, що вербує бойовиків на Донбас. Потрапив під санкції керівник цієї організації та кілька ватажків бойовиків, а ще три колишні чиновники з команди Януковича - Микола Азаров, Сергій Арбузов та Раїса Богатирьова. Усім їм заборонили в'їзд до Штатів і заморозили майно та рахунки.

  Друга новина стосується військового оснащення. Агенція France Presse повідомляє, цитуючи анонімні джерела, що Вашингтон погодився надіслати до України нелетальну зброю.

  Офіційних заяв із цього приводу у Вашингтоні поки що не робили. Але за кілька годин до появи новини голова Європейської Ради Дональд Туск, один із європейських політиків, що саме перебувають у Штатах, заявив, що Захід поки що масово озброювати Україну не готовий і покладається на нелетальне спорядження та санкції. Туск розповів, що  частина країн Євросоюзу  хочуть обговорити економічні обмеження під час саміту в червні, деякі - запровадити їх вже цього місяця.

  Литва -  Єдина країна, що відкрито постачає Києву зброю, - продовжує агітувати Захід до активнішого протистояння Москві. Даля Грибаускайте заявила в інтерв'ю американському каналу CNN, що Україна - це місце, де нині триває боротьба за свободу. Якщо Путіна не зупинити там,він підступить до кордонів ЄС. Президент вважає цей конфлікт випробування для НАТО. Альянс має діяти рішучіше, якщо не хоче зустрітися з Путіним віч-на-віч. Що довше європейські лідери ігноруватимуть загрозу, то небезпечнішою ставатиме ситуація

  Європейські ж лідери і НАТО поки що, замість озброєння армії України, дбають про власну. На додачу до масштабних навчань НАТО, в Польщі ведуть переговори з французами про оновлення своїх гелікоптерів. У Великій Британії - ведуть серйозні дебати про помилковість скорочення видатків на оборону.

  Попередній матеріал
  Пограбування століття: у Франції зловмисники викрали два автомобілі з діамантами
  Наступний матеріал
  У Білому домі побоюються, що надання Україні летальної зброї призведе до збільшення кровопролиття на Донбасі

  США поставлятимуть Україні військові позашляховики і безпілотники - ЗМІ

  США виділять Україні $26 мільйонів на реформи МВС – Аваков

  ЄС передав місії ОБСЄ на Донбасі 20 бронеавтомобілів

  Більдт розкритикував ідею Єврокомісії щодо створення спільної армії ЄС