Середа принесла одразу дві важливі новини з Американського континенту: щодо санкцій і щодо військового спорядження. Американський Мінфін поширив економічні обмеження на 14 осіб та низку організацій, причетних до сепаратизму. Серед них - сумнозвісний Євразійський Союз Молоді, що вербує бойовиків на Донбас. Потрапив під санкції керівник цієї організації та кілька ватажків бойовиків, а ще три колишні чиновники з команди Януковича - Микола Азаров, Сергій Арбузов та Раїса Богатирьова. Усім їм заборонили в'їзд до Штатів і заморозили майно та рахунки.
Друга новина стосується військового оснащення. Агенція France Presse повідомляє, цитуючи анонімні джерела, що Вашингтон погодився надіслати до України нелетальну зброю.
Офіційних заяв із цього приводу у Вашингтоні поки що не робили. Але за кілька годин до появи новини голова Європейської Ради Дональд Туск, один із європейських політиків, що саме перебувають у Штатах, заявив, що Захід поки що масово озброювати Україну не готовий і покладається на нелетальне спорядження та санкції. Туск розповів, що частина країн Євросоюзу хочуть обговорити економічні обмеження під час саміту в червні, деякі - запровадити їх вже цього місяця.
Литва - Єдина країна, що відкрито постачає Києву зброю, - продовжує агітувати Захід до активнішого протистояння Москві. Даля Грибаускайте заявила в інтерв'ю американському каналу CNN, що Україна - це місце, де нині триває боротьба за свободу. Якщо Путіна не зупинити там,він підступить до кордонів ЄС. Президент вважає цей конфлікт випробування для НАТО. Альянс має діяти рішучіше, якщо не хоче зустрітися з Путіним віч-на-віч. Що довше європейські лідери ігноруватимуть загрозу, то небезпечнішою ставатиме ситуація
Європейські ж лідери і НАТО поки що, замість озброєння армії України, дбають про власну. На додачу до масштабних навчань НАТО, в Польщі ведуть переговори з французами про оновлення своїх гелікоптерів. У Великій Британії - ведуть серйозні дебати про помилковість скорочення видатків на оборону.