світ
5.ua

Реакція Заходу на останні події в Україні: санкції проти РФ введуть у разі наступу на Маріуполь

  Після тисяч занепокоєнь і погроз, західні лідери нарешті визначилися, коли ж запроваджувати нові санкції проти Росії. В Європі і Штатах оголосили, що зроблять це в разі наступу російських військ чи бойовиків на Маріуполь. А поки що, не чекаючи атаки, допомагатимуть українському війську. І не облишать спроб домовитися з Кремлем.

  Євросоюз готовий застосувати увесь дипломатичний арсенал для вгамування Росії: від умовлянь до санкцій.

  "Ситуація на наших кордонах ще ніколи не була настільки неспокійною та нестабільною. Із цими загрозами потрібно боротися найширшим арсеналом доступних засобів... Порушення Москвою територіальної цілісності та суверенітету України створило дуже небезпечний прецедент. Цей конфлікт уже призвів до неймовірної кількості жертв. У відповідь ми застосовуємо і політичні, й економічні санкції", - заявила голова європейської дипломатії Федеріка Моґеріні.

  На новий раунд економічних обмежень погодилася навіть Німеччина, яка також вмовила на це союзників.

  "Ми віддаємо перевагу дипломатії, однак не можемо виключити санкцій в разі подальшого загострення", - повідомила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

  Приводом для економічних санкцій проти Москви може стати атака на Маріуполь - заявив голова французького МЗС Лоран Фабіус:

  "Проблема наразі довкола Маріуполя. Ми чітко дали зрозуміти Росії, якщо сепаратисти атакуватимуть у напрямку цього міста, ми діятимемо радикально. Я зараз маю на увазі санкції. Якщо сепаратисти підуть на Маріуполь, це означатиме, що вони хочуть з'єднати Крим зі східною територією України. Я вже сказав моєму російському колезі пану Лаврову, що у такому разі Європа відразу порушить питання санкцій".

  І Франція, і Німеччина не полишають надій на дипломатичне розв’язання конфлікту. Тож поки що не мають наміру надавати Києву зброю чи війська.

  Натомість Велика Британія надішле до України найближчими тижнями 75 військових інструкторів та нелетальне спорядження.

  Паралельно з підтримкою українського війська, Лондон обмірковує й ослаблення російської економіки. В разі атаки на Маріуполь  Росію можуть відключити від банківської системи SWIFT, застеріг британський прем’єр Девід Кемерон.

  Про готовність запровадити нові санкції проти Москви заявили і Сполучені Штати.

  "Ми зберегли єдність з Європою у запровадженні санкцій. Рубль падає, з Росії витікає капітал, є відчутний вплив на повсякденне життя, економіка котиться до рецесії. І ми готові до запровадження нового раунду - залежно від виконання Мінських угод у найближчі кілька днів", - сказав держсекретар США Джон Керрі.

  До надання Києву зброї в Штатах поки що не готові, заявив він. Але громадська думка до цього поступово схиляється. Американці вже надсилають інструкторів, як і британці. Посол США в Україні Джефрі Паєт зазначив, що сепаратисти є продовженням російських збройних сил. Американський генерал Філіп Брідлав, що керує силами НАТО в Європі, також не сумнівається в тому, що Росія озброює і надихає бойовиків. Він також заявив, що Росія не грає за міжнародними правилами, і для НАТО нині найскладніший період за останні роки.

  Попередній матеріал
  Блогер: Кремль завжди неадекватно оцінював Україну
  Наступний матеріал
  Присудження Єфремову застави логічне для розгляду справи про розпалювання міжнаціональної ворожнечі - експерт

  Європа буде діяти рішуче, лише коли зрозуміє реальну загрозу Росії - дипломат

  Експерт про надання зброї: європейські партнери не розуміють, чого ми хочемо

  Глава МЗС Литви закликає США надати Україні зброю

  США направлять в Україну інструкторів з військової медицини