світ
5.ua

Реакція світу на ситуацію в зоні АТО: міжнародна спільнота закликає дотримуватися Мінських домовленостей

  Світ занепокоєний, учергове стурбований та рішуче закликає сторони дотримуватися Мінських домовленостей.

  Про надання зброї Україні не йдеться, каже Берлін - один із центрів впливу Європи. У ПАРЄ кажуть, що силою конфлікт не вирішити. Перші сумніви в результативності переговорів висловлює Польща, і лише Литва говорить, що Києву треба зброя, щоб захистити себе від агресії Кремля.

  З різним ступенем занепокоєння світ закликає Росію згадати про обіцяне в Мінську. Вночі - на засідані  Ради Безпеки ООН, а вдень - зливою офіційних заяв. А також - на неформальному саміті міністрів оборони Євросоюзу.

  "Ситуація на сході України дуже складна, і вона погіршується. Сепаратисти на сході України просуваються, особливо біля Дебальцевого. Я закликаю Росію вивести всі свої війська зі сходу України, припинити будь-яку підтримку сепаратистів, дотримуватися мінських домовленостей і застосувати увесь можливий вплив, щоб змусити терористів дотримуватися домовленостей про припинення вогню", - заявив Генсек НАТО Єнс Столтенберг.

  "Події в Дебальцевому в Україні - це явне порушення режиму припинення вогню. Не лише Європейський Союз, але все міжнародне співтовариство, за підтримки Ради безпеки ООН, виступає за повне виконання всіх пунктів Мінської угоди. Важливо, щоб насамперед сепаратисти та Росія приступили до реалізації цих угод, і почати вони мають із негайного відведення озброєння", - наголосила верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні.

   Численні заклики повторюються майже дослівно: осуд облоги Дебальцевого, наголошення на ролі Мінських угод, заклик почати відведення важкого озброєння. Різниця - у подальших деталях. У тому, що автори цих звернень збираються робити, якщо слова не подіють.

  "Уряд Німеччини рішуче засуджує військовий наступ сепаратистів. Це відверте порушення перемир’я… Надії, що покладалися на Мінські угоди, серйозно підірвані… Я розумію, чому ви питаєте про провал. Відверто кажучи, я поки що не можу ані підтвердити цього, ані заперечити", - заявив речник уряду Німеччини Штефан Зайберт.

  У Німеччині вважають, якщо ситуація загостриться, Євросоюзу доведеться думати про нові економічні санкції проти Росії. Щодо можливої зброї для України - Берлін думки не змінив. Надавати її поки що не збирається.

  У Парламентській асамблеї Ради Європи наголошують, що військового рішення конфлікту взагалі не існує і попри все треба триматися Мінських угод.

  У заяві МЗС Польщі обережно ставлять під сумнів можливість мирного врегулювання конфлікту. І запевняють, що світ знайде адекватну відповідь.

  МЗС Естонії наголошує - без дотримання перемир’я політичне рішення неможливе. І закликає Євросоюз подумати про новий тиск на Росію.

  Далі за всіх іде Литва. Голова тамтешнього МЗС заявив, що його країна вже надає Україні зброю. І закликав й інші країни вчинити так само.

  Попередній матеріал
  НАТО "дає добро" Києву на домовленості про військову допомогу - експерт
  Наступний матеріал
  Лубківський: щодо приєднання до НАТО у влади має бути тверда політична воля

  Реакція світу на ситуацію в зоні АТО: Мінські угоди під загрозою зриву

  Перемир'я: реакція світу

  Україна чекає офіційної реакції Кремля на зрив Мінських переговорів - МЗС

  Російський терор в Україні: реакція світу