Реакція світу на ситуацію в зоні АТО: Мінські угоди під загрозою зриву

  Світ гарячково розмірковує, що ж робити, якщо Мінські угоди таки проваляться?

  У балтійських державах побоюються, що стануть наступними жертвами російської агресії. Вже навіть помірковані Євросоюз та Німеччина по-новому говорять про Кремль. А Штати - опинилися на крок ближче до військової допомоги Києву.

  Євросоюз закликає - негайно бої припинити. Закликає нібито всі сторони. Втім напередодні - в офіційних документах ЄС уперше з’явилася згадка про "російські війська в Україні".

  "Наша позиція залишається незмінною: припинення вогню - це припинення вогню. Стрільба повинна припинитися. Ми залишаємося занепокоєними продовженням боїв навколо Дебальцевого. Треба терміново припинити будь-які операції та розпочати виведення важкого озброєння", - повідомила речниця Високого представника Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Рей.

  Голова литовського МЗС Лінас Лінкявічус пише у Твіттері: "Про-російські терористи продовжують повзучу окупацію Дебальцевого. Мінськ-2 порушено. Необхідна негайна реакція".

  Його колега, що представляє Литву в ООН, додає: "Російські маріонетки використовують припинення вогню як прикриття для захоплення нових територій".

  Навіть країни, що поки не збираються надавати Києву зброю, змінюють ставлення до Росії. Німеччина почала розробляти нову стратегію у сфері безпеки - повідомила міністр оборони країни. В ній по-новому визначаться з відносинами з Росією. Поточна стратегія - складена ще 2006-го - називає Москву "пріоритетним партнером".

  Поки нова стратегія в розробці, Німеччина вже заохочує зміцнення НАТО в Європі. Зокрема, й через скандальну активність російських літаків та суден. Військові борти упритул наближаються до чужих кордонів, нікого про це не попереджуючи і ставлячи під загрозу пасажирські перевезення. Сьогодні британці помітили російський фрегат у Ла-Манші  в 20 милях від своїх берегів. Цього ж таки дня у Москві заявили, що Лондон відмовив їм в участі в міжнародній виставці військової техніки.

  І сьогодні ж  у Сполучених Штатах став до обов’язків новий міністр оборони Ештон Картер. Той, що не проти поставок зброї до України. Бо відчуває особисту відповідальність за виконання Будапештського меморандуму. У 90-их роках він був в Україні і бачив на власні очі, як остання ядерна зброя вирушила до Росії в обмін на обіцянки територіальної цілісності та безпеки.

  Попередній матеріал
  Порошенко обговорює з Меркель та Олландом порушення терористами перемир’я - Саакашвілі
  Наступний матеріал
  МОН продовжить термін реєстрації на ЗНО для учнів із зони АТО та Криму
  Теги:

  Активісти перекрили трасу на виїзді з Києва - вимагають допомоги солдатам в Дебальцевому

  У прес-центрі АТО заявляють, що у Дебальцевому немає "котла"

  АП: бойовики хочуть оточити Дебальцеве і цим зруйнувати можливості для реалізації Мінських угод

  Псакі: дії бойовиків під Дебальцевим шкодять мирному процесу