світова спільнота 5.ua

Реакція світу на події в Україні: міжнародна спільнота не впевнена, що Мінські угоди втілюватимуться

Подробиці світових дискусій довкола конфлікту на Донбасі.

Обвинувачення Москви щодо порушення Україною Мінських домовленостей, а саме ухвалення закону про особливий статус деяких районів Донецької і Луганської областей, не мають під собою підґрунтя. Про це заявив речник вітчизняного Міністерства закордонних справ. Євген Перебийніс наголосив, що Україна повністю виконує взяті на себе зобов’язання.

До здійснення своїх зобов'язань у межах перемир'я закликав Кремль президент Європейського парламенту Мартін Шульц. На його переконання успішне виконання Мінських домовленостей може вберегти Росію від подальших санкцій.

"Сподіваюсь, Мінські домовленості крок за кроком будуть імплементовані. Немає жодних гарантій успіху, але є ознаки того, що угоду поважають. Це найкращий спосіб уникнути інших радикальних заходів щодо Росії", - зазначив він.

 Чинити тиск на Росію у разі подальшого втручання у справи України обіцяє  Румунія. Про це заявив під час зустрічі у Києві з Петром Порошенком президент Румунії Клаус Вернер Йоханніс. Президент України подякував йому за слова підтримки, втім нагадав, що стабілізації ситуації більше сприятиме місія ООН на кордоні із Україною.

"Ми наголосили під час переговорів на необхідності негайної імплементації всіх документів щодо спільного співробітництва. Ми також виступаємо за посилення тиску на Росію, якщо ця країна і надалі грубо втручатиметься у справи суверенної України",- сказав президент Румунії.

"Я звернувся до Румунської сторони підтримати прохання Української сторони щодо Радбезу ООН і до Ради Євросоюзу щодо направлення миротворців для гарантування безпеки лінії зіткнення і неконтрольованої ділянки державного кордону. На наше глибоке переконання, і це підтверджується і підтримується всіма нашими партнерами, це забезпечить більш надійне стабілізацію ситуації і допоможе уникнути великих жертв", – заявив Петро Порошенко.

Те що перемир’я крихке, визнають і в ООН. Генеральний секретар організації Пан Гі Мун наголосив, що  задля подальшої стабілізації ситуації - усі сторони конфлікту повинні виявити щиру готовність повністю імплементувати угоди, досягнуті під час лютневої зустрічі у Мінську.

Попередній матеріал
Хроніка АТО за добу: бойовики 30 разів порушували режим "тиші", 3 українські бійці загинули
Наступний матеріал
В Євросоюзі існують глибокі розбіжності щодо українсько-російського конфлікту - Стецьків
Теги:
Loading...
Румунія допоможе Україні підготуватися до вступу в ЄС та НАТО - Йоханніс

Румунія допоможе Україні підготуватися до вступу в ЄС та НАТО - Йоханніс

ЄС повинен готувати нові санкції проти Росії - Шульц

ЄС повинен готувати нові санкції проти Росії - Шульц

Територіальна цілісність України не є предметом для переговорів - Шульц

Територіальна цілісність України не є предметом для переговорів - Шульц

ООН підтверджує отримання запиту від України про введення миротворців

ООН підтверджує отримання запиту від України про введення миротворців