Сенцов 5.ua

Реакція світових ЗМІ на незаконний вирок Сенцову та Кольченку

Делегація України в Організації Об'єднаних Націй попросила Раду безпеки ООН дати належну оцінку суду над українським режисером Олегом Сенцовим і активістом Олександром Кольченком.

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив постійний представник України в ООН Юрій Сергеєв. Тим часом провідні світові видання вийшли із заголовками – "Росія на 20 років заґратувала українського режисера". Усі вони переповідають одну й ту ж сумну історію - про порушення, пересмикування, відсутність доказів і тортури, на які суд вирішив не зважати.

"Росія позбавила волі українського режисера на 20 років", із таким заголовком вийшла стаття про суд над Олегом Сенцовим і активістом Олександром Кольченком на сайті BBC. У матеріалі відзначається, що суд відмовився навіть розглядати заяви про катування, а західні країни та міжнародні організації одностайно визнають Сенцова, Кольченка та інших українців, заґратованих у Росії, заручниками у протистоянні Кремля з Україною. BBC нагадує, що лише тиждень тому така ж доля спіткала і естонця Естона Ковера, який отримав 15 років начебто за шпигунство.

The Guardian зосередилася на аналізі судового процесу правозахисниками з Amnesty International

"Увесь цей суд був створений для того, щоб стати посланням. Він зіграв свою роль у пропагандистській війні Росії проти України і відгонив сталінськими часами показових судів. Процес абсолютно несправедливий, а достовірні свідчення тортур та жорстокого поводження просто проігнорували", - зазначила дослідниця Гізер Маꥳл.

Іспанська El Paіs також пише про несправедливий вирок і те, що всі обвинувачення базуються лише на свідченнях, отриманих під тиском. Політично вмотивованим судовим шоу назвав процес The Washington Post. Канадська BBC News розповідає читачам, що вирок є помстою за протистояння окупації Криму. І також пояснює, що від першої хвилини затримання і до вироку процес відбувався із усіма можливими порушеннями законодавства. Не лишилися осторонь навіть голівудські таблоїди. Про незаконне ув'язнення і вирок пише Deadline Hollywood. І нагадує, що черговий лист із вимогою звільнити Сенцова підписали понад 1000 режисерів та працівників кіногалузі.

МК, "5 канал"

Нагадаємо, 25 серпня у російському Ростові-на-Дону суд оголосив вирок українським громадянам Олегу Сенцову та Олександрові Кольченку. Режисерові Олегу Сенцову присуджено 20 років позбавлення волі, активістові Олександру Кольченку - 10 років позбавлення волі. 

Попередній матеріал
Президент Латвії закликав країни Балтії та Східної Європи виробити спільну пропозицію перед самітом НАТО
Наступний матеріал
Українським дипломатам потрібно постійно привертати міжнародну увагу до українських в'язнів Кремля – Денисенко
Теги:
Loading...