рада ЄС
рада ЄС 5.ua

Рада ЄС не змогла остаточно домовитися про розподіл 120 тис. мігрантів

  Позачергова Рада міністрів юстиції та внутрішніх справ ЄС змогла домовитися про переселення в інші країни союзу 40 тис. мігрантів з Греції та Італії, при цьому вона визнала передчасним приймати рішення по новій пропозиції Єврокомісії - про розподіл 120 тис. шукачів притулку.

  Про це повідомив на прес-конференції ввечері в понеділок, 14 вересня, у Брюсселі голова Ради ЄС, голова МЗС і міністр з питань міграції та притулку Люксембургу Жан Ассельборн, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

  "Текст другої пропозиції Єврокомісії про розміщення 120 тис. людей на столі Ради з минулого тижня. Хоча ми перебуваємо в надзвичайній ситуації, потрібно все ж поважати процедуру. Цей текст буде детально проаналізовано в інстанціях Ради, і повинна бути думка Європейського парламенту. Це демократична процедура, передбачена договором", - заявив Ассельборн.

  "Було б передчасним, якби Рада сьогодні ухвалила таке рішення", - наголосив він.

  Разом з тим, Ассельборн запевнив, що більшість держав-членів ЄС погодилися на засіданні Ради з принципом додаткового розселення 120 тис. чоловік, які потребують міжнародного захисту.

  За його словами, пропозиція Єврокомісії послужить основою для майбутньої дискусії. Він пообіцяв, що люксембурзьке головування ЄС надасть цій роботі найвищого пріоритету, і питання буде розглянуте знову на Раді ЄС з юстиції і внутрішніх справ 8 жовтня в Люксембургу.

  Як повідомляв 5.ua, канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що криза з мігрантами ставить під загрозу майбутнє шенгенської угоди. Вона також вона попередила мешканців своєї країни, що кризу з біженцями швидко не вирішити. 

  Попередній матеріал
  Сьогодні у столичному суді розглядатимуть скаргу щодо запобіжного заходу Гуменюку
  Наступний матеріал
  Бойовики ведуть хаотичний вогонь з великокаліберних кулеметів на Артемівському напрямку