Радбез ООН 5.ua

Рада безпеки ООН ухвалила зняття санкцій проти Ірану

  Рада безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію, яка дозволяє зняти міжнародні санкції проти Ірану.

  Як повідомляє "Радіо Свобода", резолюція дозволяє поступове зняття економічних санкцій в обмін на гарантії, що Іран не розробляє ядерної зброї. Вона закликає країни-підписанти до повного виконання умов угоди у встановлені терміни.

  Резолюція передбачає також, що заборона ООН на постачання до Ірану технологій балістичних ракет ще діятиме упродовж восьми років, ембарго на постачання зброї - протягом п'яти, обмеження щодо ядерних технологій - впродовж десятиліття. Крім того, документ зобов'язує міжнародне агентство з атомної енергії ООН "проводити необхідні перевірки та контроль ядерних зобов'язань Ірану".

  Резолюція також вимагає, щоб Іран "повністю співпрацював з МАГАТЕ". Чинність семи попередніх резолюцій ООН щодо Ірану буде припинена, коли Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердить, що Тегеран вдався до обмежень своєї ядерної програми.

  Велика Британія, Китай, Франція, Росія та США, які мають право вето постійних членів Радбезу, а також Німеччина раніше вже досягли угоди з Іраном. Історичний документ, який став результатом багаторічних перемовин, був підписаний у Відні 14 липня.

  Попередній матеріал
  РНБО готує відсіч спробам дестабілізувати ситуацію всередині країни - Порошенко
  Наступний матеріал
  Українсько-польсько-литовська бригада братиме участь у миротворчих місіях - Левчик
  Теги:
  Loading...