5 канал

Пирожков: Події у Кишиневі - це реалізація російського сценарію

У Молдові політичні сили наразі змагаються за лідерство у протестах - Росія хоче скористатися цією ситуацією.

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Україна понад усе" заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Молдова у 2007-2014 рр. Сергій Пирожков.

"Сьогодні якраз вже починається друга фаза цих протестів, пов'язана з тим, що кожна ліва сила, права сила хоче очолити цей протестний рух. І безумовно Росія хоче скористатися цією ситуацією і спрямовує своїх прибічників в особі Соціалістичної партії, яку очолює Ігор Додон - це колишній віце-прем'єр-міністр, міністр економіки, ще є такий Ренато Усатий, які очолюють промосковські політичні сили ("Наша партія")", - сказав він.

Пирожков також зазначив, що учорашня спроба захопити парламент у Кишиневі пов'язана з тим, що протести переходять із мирного руху до радикальної фази. Він вважає, що такі події свідчать про реалізацію російського сценарію.

"Безумовно, це все не так спонтанно відбувається, як можна було очікувати, це все керовані акції, є певні сценарії. І це реалізація сценарію, зокрема наших великих сусідів... Росія не є, як кажуть, винахідником інших варіантів сценаріїв, вони відпрацьовують те, що вони вже певним чином набули певного досвіду. Вони використовують досвід не тільки український, а й попередніх років, який вони застосовували в інших країнах", - підкреслив колишній Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Молдова.

Нагадаємо, вчора, 4 жовтня, на антиурядовий протест у столиці Молдові вийшло щонайменше 10 тис. осіб.

Попередній матеріал
На парламентських виборах у Португалії перемогу здобула правляча партія
Наступний матеріал
Меркель стала найімовірнішим претендентом на Нобелівську премію миру
Теги:
Loading...