фото Радіо Свобода

Путінські "Нічні вовки" в Празі виявилися македонцями і російськими емігрантами

  На цвинтарі у Празі чехи почубилися з байкерами через Україну.

  Активіст "Празького Майдану" стверджує, що його побили за підтримку України на цвинтарі під час акції російських байкерів. Самі ж мотоциклісти виявилися переважно не росіянами, а македонцями, або й місцевими чехами, передає "Радіо Свобода".

  У потерпілого активіста – роздерта рука. "Це садно. Вони напали на мене тут, росіяни. Ну, ці, колаборанти – то не був росіянин, то був чех. Він тепер стоїть смиренний: "Вибачте", але як він мене тут притиснув до стіни, сволота", – каже Томаш Пешинський, чеський активіст.

  Бійці передувала емоційна перепалка з проросійськими активістами, які прийшли на Ольшанський цвинтар у Празі разом із байкерами, які називають себе "Нічними вовками". На цьому цвинтарі є поховання радянських воїнів часів Другої світової. Байкерів прибуло близько двох десятків.

  Більшість гурту виявилася громадянами Македонії – 11 осіб, за словами одного з них. "У нас не було ніяких проблем у дорозі. Пройшли так, тому що нам не потрібні візи. Проїхали від Македонії, потім Угорщина, Словаччина і зараз у Празі", – пояснив мотоцикліст із написом "Македонія" на футболці російською мовою з сильним акцентом.

  Скільки в групі байкерів саме російських "вовків", які доїхали до Праги від Москви – ватажок колективу Максим Новиков відповісти відмовився: "Цю інформацію я поки Вам назвати не можу. Я приєднався до колони уже в Німеччині. Я з Берліна. Тому мені не треба було пробиватися через кордон".

  Не пояснив лідер "вовків" і того, як саме вдалося байкерам із Росії перетнути кордон Євросоюзу – попри те, що Польща заборонила частині їх проїзд своєю територією. А чоловік, який назвався членом групи супроводу байкерів і мешканцем Москви, сказав "Радіо Свобода", що колона заїхала до Євросоюзу "через іншу країну". Однак через яку саме – назвати відмовився.

  Метою акції, за словами байкерів, є покладання квітів до могил радянських солдатів, загиблих у Другу світову війну під час звільнення Чехословаччини.

  За словами чеського активіста Томаша Пешинського, байкери лише прикриваються вшановуванням загиблих воїнів. "Це пропагандистська акція режиму Володимира Путіна. Виправдовуються прикриттям про віддання пошани мертвим, але вони про це не дбають. Це просто пропаганда російського імперіалізму 21-го століття, і ніщо інше", – вважає він.

  Підтримати Україну прийшла на Ольшанський цвинтар також чеська письменниця Дженні Новак: "Я тут тому, що вирішила висловити підтримку Україні, на яку напали, і тому, що мені не подобається, що багато чехів відверто підтримує агресивний і злочинний режим", – каже письменниця.

  Із українськими та американськими прапорами проти приїзду "вовків" на Ольшанському протестували троє громадян Чехії. А "георгіївські" стрічки на цвинтарі демонстрували понад дві сотні осіб.

  Із прихильниками путінського режиму на цвинтар прибули і три російські телеканали.

  У Чехії російських мотоциклістів повинен був приймати місцевий мотоклуб RED EYED CRÜE, але в останній момент його представники відмовилися від участі в акції.

  Попередній матеріал
  У центрі столиці буде обмежено рух транспорту 8 і 9 травня
  Наступний матеріал
  "Нафтогаз" оголосив про заплановане проведення досліджень на суму в 73 млн грн
  Теги:

  На пам’ятнику червоноармійцю в чеському Брно намалювали "українське серце"

  Чеські благодійники подарували українській лікарні операційний стіл

  Президент Чехії Земан теж відмовився їхати на парад до Путіна

  Речник МЗС: те, що президента Чехії не буде на параді в Москві – це дуже позитивно