www.disput.az/

Путін розповів, як його батько в часи Другої світової війни служив в НКВС

  Президент РФ Володимир Путін написав колонку для журналу "Русский пионер", в якій розповів про життя своїх батьків у часи Другої світової війни.

  Повний текст статті опубліковано на сайті видання.

  Путін, зокрема, зазначив, що його батько проходив строкову службу в Севастополі, він був матросом на підводному човні.

  "Призвали його в 1939-му. А потім, повернувшись, просто вже працював на заводі, а жили вони з мамою в Петродворці (...) Війна почалася, а він працює на військовому підприємстві, де так звана бронь, яка звільняє від призову. Але він написав заяву про вступ до партії, а потім ще одну заяву - що хоче на фронт", - пише він.

  Зі слів Путіна, після цього його батька направили в диверсійний загін НКВС, в якому служили 28 осіб. Група майже відразу потрапила в засідку і його батькові, переслідуваного німецькими військовими, дивом вдалося вижити.

  Після цього батько президента був спрямований "на переформування в діючу армію - і на Невський п'ятачок". Там він отримав важке поранення - "все життя жив з осколками в нозі: всі їх так і не вийняли". Також Путін додав, що під час перебування в госпіталі батько віддавав своїй дружині, матері Путіна, весь свій пайок, щоб та могла годувати трирічного сина. Пізніше дитину забрали "в явочному порядку з метою порятунку малолітніх дітей від голоду", проте потім він захворів дифтеритом і помер.

  Путін також вказав, що його батько помер в кінці 1998 року, а мама дожила до 1999 року.

  Разом з тим, як підкреслив президент Росії, у його батьків ніколи не було ненависті до фашистів.

  "Я досі не можу, чесно кажучи, цього до кінця зрозуміти. Мама взагалі була в мене чоловік дуже м'який, добрий... І вона говорила: "Ну яка до цих солдатів може бути ненависть? Вони прості люди і теж гинули на війні". Це разюче. Ми виховувалися на радянських книгах, фільмах... І ненавиділи. А ось у неї цього чомусь зовсім не було. І її слова я дуже добре запам'ятав: "Ну що з них узяти? Вони такі ж роботяги, як і ми. Просто їх гнали на фронт", - додав Путін.

  Попередній матеріал
  У столиці на травневі свята міліція працюватиме у посиленому режимі
  Наступний матеріал
  У МВС розповіли про нічний інцидент у львівській міліції

  Частина керівництва держави боїться українців зі зброєю більше, ніж Путіна - Сиротюк

  Варшавою пронесли Путіна в клітці та поспівали про нього українську пісню

  Путін нарахував уже $160 млрд збитків через західні санкції і зависокі зарплати росіян

  Путін про окупацію Криму: я ні про що не шкодую, ми підемо до кінця