Фото "Коммерсантъ"

Путін нарощує військову присутність в Арктиці

  На узбережжі Чукотки таки почалось анонсоване минулого року відновлення занедбаних радянських військових баз.

  Облаштування інфраструктури військових містечок на мисі Шмідта і острові Врангеля в арктичній зоні Східного військового округу РФ хочуть завершити вже у цьому році. Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на офіційні кремлівські джерела.

  "У військових містечках Східного військового округу, дислокованих в арктичній зоні, почався другий етап будівництва військових об'єктів. У його ході планується завершити облаштування інфраструктури військових містечок на мисі Шмідта і острові Врангеля. Буде закінчено обладнання позицій для несення бойового чергування та систем життєзабезпечення. Також планується відновлення аеродрому на мисі Шмідта", – повідомив начальник прес-служби округу полковник Олександр Гордєєв.

  З його слів, в районі бухти Роджерс на острові Врангеля і бухти Східна на мисі Шмідта вже вивантажили будівельну техніку і будматеріали, необхідні для цих робіт. Їх доставили теплоходами у супроводі криголама.

  Військовий аеродром на мисі Шмідта (північне узбережжя Чукотки, навпроти острова Врангеля) був побудований в 1954 році і використовувався як аеродром підскоку для дальньої авіації і перехоплювачів, а також для польотів військово-транспортної авіації. У жовтні 2014 головком ВПС РФ Віктор Бондарєв назвав цей аеродром в числі тих об'єктів арктичної зони, які будуть відновлені. "На них буде базуватися наша авіація", – пригрозив тоді Бондарєв.

  Будівництво об'єктів на острові Врангеля і мисі Шмідта офіційно було запущено в кінці 2014 року. Наприкінці жовтня 2014 також ввели в експлуатацію арктичне військове містечко "Полярна зірка" на острові Врангеля. У листопаді модульна житлова будівля для військовослужбовців була здана в експлуатацію на мисі Шмідта.

  Попередній матеріал
  На Сумщині поховали 22-річного бійця АТО
  Наступний матеріал
  Україні не слід ізольовувати Крим інфраструктурно, згортати контакти між людьми не можна - журналіст

  Росія в Криму проводить масові акції залякування напередодні річниці депортації кримських татар - журналіст

  Росія не має обмежень на розміщення ядерної зброї в Криму - постпред РФ при НАТО

  Російські окупанти стягують танки і важку артилерію до лінії зіткнення в районі Донецька

  Російські прикордонники випадково передали українцям терориста з банд "ЛНР" – Слободян