Кадр із відео ВВС

Принц Чарльз зустрівся з лідером ірландських республіканців Джеррі Адамсом

  Член британської королівської родини уперше потис руку лідеру партії "Шинн Фейн", яку часто звинувачують у неофіційних контактах з "Ірландською республіканською армією".

  Принц зустрівся з Джеррі Адамсом на початку свого чотириденного візиту до Ірландії, передає ВВС. Адамс був одним з низки політиків, які привітали члена монаршої сім’ї на прийомі в Національному університеті Ірландії Голуей.

  Ця поді ястала першою в Ірландії офіційною зустріччю між керівництвом "Шинн Фейн" і членом королівської сім'ї. Сучасна "Шинн Фейн" – це ірландська республіканська партія лівого спрямування, що виступає за єдину Ірландію – тобто за возз’єднання з Північною Ірландією, котра зараз перебуває в складі Об’єднаного Королівства.

  Адамс сподівається, що ця зустріч допоможе процесу примирення. Відповідаючи на питання, чи є що-небудь конкретне, що він хотів би сказати принцові, лідер "Шинн Фейн" сказав: "Є багато болю, багато горя, але ми повинні переконатися, що всі наші кроки спрямовані вперед". Він назвав зустріч "символічною і практичною, і допоможе процесу".

  У своєму виступі в університеті згодом, принц Чарльз віддав данину "унікальній магії Ірландії". Під час своєї поїздки він з герцогинею Корнуольською відвідають село в графстві Слайго, де його двоюрідний дядько, граф Маунтбаттен, був убитий бомбою ІРА у 1979 році.

  У ВВС нагадують, що у 2012 році заступник керівника "Шинн Фейн" Мартін Макгіннесс зустрівся із королевою у Белфасті, в ролі заступника прем’єр-міністра Північної Ірландії. Рукостискання між королевою і колишнім командиром ІРА назвали історичним. Тим не менше, він не був першим членом партії, який зустрівся з представником британської королівської сім'ї.

  У травні 2011 року Майкл Браун, мер міста Кешел від "Шинн Фейн", привітався з королевою в графстві Тіпперері. Зустріч не була схвалена керівництвом партії.

  Попередній матеріал
  До затриманих російських ГРУшників привели журналістів та міжнародних спостерігачів
  Наступний матеріал
  Америка показує, що хоче домовитись з Росією в українському питанні – експерт

  Винищувачі НАТО перехопили два російські бомбардувальники Ту-95 біля повітряного простору Британії

  Британські винищувачі перехопили російський розвідувальний літак біля Естонії

  Британія вшанувала полеглих у Другій світовій війні

  На виборах у Великій британії перемогли консерватори