5.ua

Проміжний етап: Словенія не може впоратися з навалою біженців

Словенія переповнена біженцями. Влада країни має намір обмежити кількість людей, яких пропускає через свою територію.

Через Словенію до Австрії та Німеччини нелегали пішли після того, як свої кордони перекрила Угорщина.

Сотні людей під дощем очікують доки відкриють хорватсько-словенський кордон. З настанням холодів біженці почали більше  хворіти, бо ночують просто неба. Від цього стали ще дратівливішими.

Такі заходи - вимушені. Словенія не проти пропускати біженців далі. Однак, не може впоратися з навалою людей. Країна тепер приймає по дві з половиною тисячі осіб на добу, а до її кордонів із Греції, Македонії та Сербії збираються удвічі більше біженців. За підрахунками ООН, у Сербії вже перебувають 10 тисяч нелегалів. У країнах, що їх приймають, вистачає ресурсів - ковдр, теплих речей, приміщень, де можуть ночувати мігранти. Принаймні, у цьому запевняють посадовці.

"Хорватія попросила нас прихистити 5 тисяч мігрантів щодня. Натомість Австрія готова взяти від нас лише півтори тисячі людей на день. Ми не можемо брати біженців більше, ніж відправляти далі. Якщо так триватиме, за 10 днів ми матимемо 35 тисяч мігрантів. Для Словенії це неприйнятно", - заявив  міністр внутрішніх справ країни Бостян Сефич.

Німеччину така кількість біженців теж непокоїть, проте від своїх попередніх обіцянок щодо їх прийому країна поки що не відмовляється. Раніше німецькі силовики пропонували вибудувати кордон на межі з Австрією, щоб стримати потік біженців. Канцлер таку пропозицію відкинула, бо за її словами, зупинити мігрантів такий кордон не допоможе.

Тим часом через мігрантів знову призупинив роботу Євротунель, що сполучає Францію та Велику Британію під протокою Ла-Манш. Нелегали пробралися до терміналу у французькому місті Кале.  Вони йдуть туди з надією дістатися Великої Британії. Кількість людей, що живуть у тимчасових таборах для біженців у Кале, за останні тижні зросла майже удвічі - до 6 тисяч осіб.  

Попередній матеріал
ОБСЄ фіксує концентрацію військової техніки бойовиків на Донбасі
Наступний матеріал
У Києві четверо дітей захворіли на вірусний гепатит А у дитсадку
Теги:
Loading...