Новая газета

Прокуратура РФ перевіряє, чому учасники путінського параду повикидали портрети ветеранів

  Після проходження багатотисячного маршу "Безсмертного полку" на чолі з Путіним і Залдостановим у смітниках та на тротуарах виявили масу викинутих портретів ветеранів.

  Російський міжрегіональний рух "Безсмертний полк" звернувся до прокуратури з проханням перевірити публікації, на яких видно викинуті плакати із зображеннями учасників війни.

  Про це повідомляє російська "Новая газета" з посиланням на офіційні ЗМІ.

  Відповідне звернення з проханням дати правову оцінку розміщеним в інтернеті фотографій направив до прокуратури голова ради руху "Безсмертний полк" Сергій Лапенков. Однак його обурило не те, що учасники провладного мітингу повикидали портрети ветеранів, а сам факт оприлюднення відповідних фото і даних – мовляв, ці публікації "ображають пам'ять загиблих, завдають моральної шкоди і дискредитують рух.

  Також в русі вважають, що подібні дії підпадають під частину 3 статті 354.1 КК РФ (Поширення відомостей, які виражають явну неповагу про дні військової слави і пам'ятні дати Росії).

  "Можливо, це були постановочні фотографії, але незрозуміло, кому потрібна ця постановка. Може бути, плакати викинули волонтери, за якими недогледіли організатори. Третя версія: плакати викинули студенти, яких нагнали для масовості", – розповів Лапенков про можливі версії події.

  Знімки, зроблені на ході "Безсмертного полку" в Москві, на яких видно викинуті фотографії ветеранів, виклав в мережу фотограф Денис Безгачін. Пізніше фотограф видалив фотографії та зажадав від ЗМІ зробити те ж саме, пославшись на закон про авторське право. Також фотографії з ходи опублікував блогер Андрій Мальгін, який припустив, що в акції брала участь "масовка".

  В акції "Безсмертний полк", що пройшла 9 травня в багатьох містах Росії, за офіційними даними взяли участь понад півтора мільйона чоловік. У Москві, за даними путінської поліції, "безсмертним полком" пройшли 400 тисяч осіб, у тому числі і сам президент Росії зі своїм улюбленим байкером "Хірургом". За планом акції, нею йшли люди з портретами родичів, які пройшли війну. Марш здійснили Тверською вулицею від Білоруського вокзалу до Красна площа. Серед портретів "родичів", які несли учасники, блогери виявили, наприклад, фото одіозного керівника каральних служб сталінського СРСР Лаврентія Берії.

  Новая газета

  Новая газета

  Попередній матеріал
  Мінінформполітики планує відрядити в зону АТО незалежних іноземних журналістів
  Наступний матеріал
  Керрі і Путін провели переговори у Сочі
  Loading...

  Путінський парад зруйнував бруківку у центрі Москви – влада готується до ремонту

  Російські терористи не відводять стягнуту для "парадів" бронетехніку і таємно перекидають нову – ІС

  В Росії на параді перемоги загорівся ЗРК "Бук"

  У Росії під час військового параду здійнялася пожежа