Ніколас Мадуро 5.ua

Президенти Венесуели та Колумбії домовилися про примирення

  Поновити роботу посольств та розпочати процес примирення домовилися президенти Венесуели та Колумбії.

  Очільники країн зустрілися в Еквадорі, щоб урегулювати прикордонний конфлікт, повідомляє AP. Дипломатичний скандал спалахнув кілька тижнів тому після збройної сутички між венесуельськими прикордонниками та колумбійськими контрабандистами. Тоді президент Венесуели Ніколас Мадуро звинуватив Колумбію в контрабанді пального та продуктів і закрив кордон.

  За кілька днів країни вислали послів, а Венесуела примусово виселила майже 1,5 тис. колумбійців із прикордонних районів і значно посилила військову присутність у регіоні. Згодом дійшло до взаємних обвинувачень у порушенні кордону військами.

  "Зустріч була не дуже легкою, ми обговорили чимало делікатних питань. Але все можна вирішити, якщо на це є політична воля", - зазначив Мадуро.

  "Я щиро кажу, я поважаю дії Венесуели. Якщо вона хоче закрити кордон або депортувати колумбійців, у яких проблеми з документами, вона має на це право. Єдине, чого ми прагнемо, щоб при цьому дотримувалися права людей. Ми зійшлися на ретельному розслідуванні фактів різних порушень, зокрема і порушень повітряного простору нашими літаками. Президент Мадуро повністю готовий до співпраці. Тому ми також поновлюємо відносини між нашими країнами", - наголосив президент Колумбії Хуан Мануель Сантос.

  Нагадаємо, на початку серпня 11 колумбійських військових загинули в авіакатастрофі на півночі країни.

  Попередній матеріал
  Порошенко: Підтримуючи Україну, НАТО укріплює свої позиції на східному кордоні
  Наступний матеріал
  Яценюк: Ми не просили наступальну зброю, нам потрібне оборонне озброєння для захисту від ядерної держави
  Теги:
  Loading...