Президентські вибори у Польщі: опозиційний кандидат лідирує після опрацювання більше половини голосів

  Попри прогнози соціологів про перемогу чинного глави держави Броніслава Коморовського найбільше голосів набрав кандидат від консервативної опозиції Анджей Дуда – 36% підтримки.

  Такі офіційні дані оприлюднили після опрацювання даних із 27 із 51-го округів. Чинного главу держави підтримали, за цими даними, майже 32% виборців. Такі ж результати продемонстрували і дані екзит-полів: 34% голосів - за Дуду, 32% - за Коморовського.

  "Я дуже вдячний усім, хто мене підтримав. Без широкої підтримки нам не вдалося б здобути такий визначний результат. Тепер на нас чекає два тижні надзвичайно напруженої роботи", - зазначив кандидат від опозиції Анджей Дуда.

  Із підтримкою чинного польського лідера виступив екс-президент держави, Олександр Квасневський. Він заявив: Коморовський - солідний і передбачуваний глава держави, а це нині дуже важливо. Сам Коморовський, попри попередні результати, переконаний, що у другому турі здобуде перемогу. І закликає суперника взяти участь у дебатах з найактуальніших для Польщі питань.

  "Ми знаємо попередні результати першого туру президентських виборів і повинні інтерпретувати їх як попередження для влади і зробити відповідні висновки. Не маємо жодних ілюзій: на нас чекає важка робота і складна боротьба, але попереду – перемога", - сказав президент Польщі Броніслав Коморовський.

  Варто зазначити, що президентські вибори фактично розділили Польщу на схід, який віддав перевагу Анджею Дуді, і Захід, що підтримав Броніслава Коморовського.

  Тим часом чинний польський президент після оприлюднення перших результатів заявив, що ініціюватиме в країні референдум. На нього хоче винести такі теми як одномандатні виборчі округи, зміна положення про вибори, ліквідація системи фінансування партій із бюджету держави. Якщо офіційні результати волевиявлення підтвердять результат екзит-полів - другий тур президентських виборів у Польщі відбудеться за два тижні.

  Попередній матеріал
  У київському кінотеатрі презентують уривок стрічки "Звільнити Олега Сенцова"
  Наступний матеріал
  МВС порушило кримінальне провадження за фактом вибуху на вінницькій АЗС

  Президента Польщі обиратимуть у другому турі - екзит-поли

  У Польщі проходять президентські вибори

  Порошенко зустрінеться у Польщі з Коморовським і Пан Гі Муном

  Польща перенесла день відзначення Перемоги