www.justmedia.ru

Президент Словаччини: дії РФ в Україні дестабілізують післявоєнний лад у Європі

  Президент Словаччини Андрей Кіска критикує Росію через анексію Криму та відмовляється їхати на військовий парад до Москви з нагоди 70-ї річниці Дня перемоги у Другій світовій війні.

  "Ми розглядаємо це як серйозну дестабілізацію післявоєнного ладу і порушення міжнародних прав", - заявив він після зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Братиславі, передає Deutsche Welle з посиланням на агенцію dpa.

  Пояснюючи свою відмову їхати до Росії, Кіска наголосив, що "враховуючи події в Україні, зокрема, в Криму, не може брати участь у святкуванні військової сили".

  Як зазначається у повідомленні, Лавров відвідував Словаччину з нагоди річниці визволення Братислави від фашистів Червоною Армією 4 квітня 1945 року. Його візит супроводжувався виступами демонстрантів, які протестували проти порушення свободи слова в Росії і російської агресії проти України.

  Під час розмови з міністром закордонних справ Словаччини Мирославом Лайчаком Лавров заявив, що конфлікт в Україні не можна вирішити військовим шляхом, але для цього необхідно, щоб київська влада "припинила блокаду Луганської і Донецької областей".

  На це Лайчак відповів, що "без Росії не може бути в нашій сусідній країні Україні жодного мирного вирішення".

  Нагадаємо, низка світових лідерів відмовилася їхати на святкування 9 травня до Москви через російську агресію на сході України.

  Попередній матеріал
  Помер відомий футбольний коментатор Сергій Панасюк
  Наступний матеріал
  Оприлюднено фото палацу Путіна під Геленджиком

  Президент Словаччини не поїде на парад до Москви

  До 9 травня Рада ухвалить пакет законопроектів з декомунізації - Петренко

  Президент Молдови також не поїде до Москви 9 травня

  Експерт: 9 травня голандська делегація має переконати Путіна поводити себе інакше