Анджей Дуда 5.ua

Президент Польщі закликав НАТО розмістити військові бази на східному флангу Альянсу

  Президент Польщі Анджей Дуда закликав НАТО розмістити військові бази в країнах на східному флангу Альянсу.

  Про це він розповів під час свого першого закордонного візиту до Естонії, передає AP. Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес підтримав пропозицію. Чільники Польщі та Естонії зазначили, що підтримка НАТО потрібна їм для гарантій безпеки. Анджей Дуда навів як приклад Україну і наголосив, що не можна миритися з порушенням норм міжнародного права. Польський президент додав, що у мінливому світі НАТО також має змінитися.

  "Ми розраховуємо на наших союзників. Про НАТО можна казати що завгодно, але Альянс - це не агресор. Безліч разів Північноатлантичний альянс підтверджував, що він підтримує та зберігає мир у світі. Тому збройні сили НАТО потрібно розмістити в країнах на східному флангу альянсу. Це було б логічно і справедливо", - зазначив президент Польщі Анджей Дуда.

  "Всі кажуть "ми мусимо підтримати Балтію". Але нам не потрібна психологічна підтримка й поради. Нам потрібні стримувальні заходи. Я не військовий експерт і розраховую на фахівців із НАТО у тому, що саме потрібно зробити. Але хочу наголосити, що йдеться не про підтримку, а про захист від зовнішньої агресії", - наголосив президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес.

  Нагадаємо, у НАТО офіційно оголосили про початок найбільших з часів завершення Холодної війни повітрянодесантних навчань "Операція "Швидка відповідь-15".

  Попередній матеріал
  На Дніпропетровщині встановили пам'ятний знак на честь учасників АТО
  Наступний матеріал
  За останні два роки маємо майже 20% зростання підтримки незалежності України – соціолог
  Loading...